Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

We wtorek (12 marca) tematem numer jeden była (nie tylko) w Polsce wizyta prezydenta RP i prezesa Rady Ministrów w Waszyngtonie. W Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach też mieliśmy znaczące wydarzenie. Otóż w Rudzie Śląskiej, w Stacji Pogotowia Ratunkowego, popisane zostały dokumenty o przekazaniu obiektu w dyspozycję Przedsiębiorstwu Budowlanemu MAZUR. Latem przyszłego roku rudzka Stacja będzie nie do poznania.

O tym, jak będzie wyglądać po gruntownej modernizacji, informowaliśmy w poniedziałek (11 marca). Tu można spojrzeć na wizualizacje. Przypomnijmy, że inwestycja będzie kosztować 11 623 500 zł.

W skromnej uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek śląska Anna Jedynak-Rykała, wiceprzewodnicząca sejmiku śląskiego Urszula Koszutska oraz prezydent miasta Michał Pierończyk. Wykonawcę inwestycji reprezentował Robert Adamczyk, prezes zarządu PB MAZUR.

– Każdy pracownik Pogotowia zasługuje na lepsze warunki pracy niż te, które obecnie panują w rudzkiej stacji i przypominają dawno minioną, słusznie minioną, epokę – mówił Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. – Nie tylko powstanie tutaj Stacja Pogotowia Ratunkowego, ale również Ośrodek Szkolenia, dla kadry medycznej, nie tylko z województwa śląskiego, ale z całego kraju. Mamy najlepszy Ośrodek Szkolenia oraz świetnych specjalistów – podkreślił dyrektor WPR.

A co stanie się z pracownikami Stacji, gdy budynek zostanie wyłączony na czas remontu?

Cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz pracownicy szarej strefy przeniosą się (najpewniej) do dawnej siedziby rudzkiej straży pożarnej.

– Mamy nowoczesną siedzibę sądu rejonowego, mamy nowoczesną strażnicę straży pożarnej. Teraz przychodzi czas na to, żeby była także odnowiona siedziba pogotowia ratunkowego stwierdził prezydent Pierończyk.

Wicemarszałek śląska podkreśliła, że w tym roku zostały utworzone trzy nowe zespoły ratownictwa medycznego, zarząd województwa śląskiego podpisał też niedawno dotację na zakup 14 nowych karetek.

Dyrektor Pach poinformował gości i licznie przybyłych dziennikarzy z mediów lokalnych i Polskiej Agencji Prasowej, że w ciągu trzech ostatnich lat wymieniono w WPR 90 proc. ambulansów. Te, które zostały zastąpione nowymi trafiły m.in. na front ukraiński, a w kraju do stowarzyszeń charytatywnych...

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne