Pliki do pobrania:
• Statut WPR w Katowicach.
• Regulamin Organizacyjny WPR w Katowicach wyd. 34
• Zarządzenie - zmiany w Regulaminie Organizacyjnym - wydanie 34
• Schemat organizacyjny WPR w Katowicach
• Wykaz terenowych jednostek i komórek organizacyjnych WPR w Katowicach i Zakładu Leczniczego pod nazwą „Pogotowie Ratunkowe”.
• Schemat rozlokowania stacji i miejsc stacjonowania ZRM.
• Wyciąg z procedury antykorupcyjnej WPR w Katowicach.
• Info o dyrektywie PE i Rady UE 2019-1937 ws. ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa UE.
• Informacja o realizowanej strategii podatkowej WPR w Katowicach 2022 r.
• Informacja o realizowanej strategii podatkowej WPR w Katowicach 2023 r.
Wniosek o udostępnienie dokumentacji i danych medycznych
Udostępnianie danych medycznych regulują ustawy, rozporządzenia oraz akty wewnętrzne – Polityka Bezpieczeństwa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego i Procedura Ogólna PO-41 z 2015 r. Dane medyczne znajdujące się w dokumentacji medycznej mogą być udostępnione szkole wyższej lub instytutowi badawczemu do wykorzystania dla celów medycznych, bez ujawniania nazwiska i innych danych umożliwiających identyfikację osoby, której dokumentacji dotyczy.
Dane medyczne są udostępniane w dwóch trybach:
- zwyczajnym,
- poszerzonym.
Tryb zwyczajny ma zastosowanie podczas udostępniania wnioskowanego zakresu danych znajdujących się wyłącznie w zasobach systemu informatycznego WPR – w postaci elektronicznej.
Tryb poszerzony dotyczy udostępniania wnioskowanych danych znajdujących się w dokumentacji medycznej w postaci papierowej lub w postaci elektronicznej i papierowej.
W przypadku realizacji udostępnienia w trybie zwyczajnym, Pogotowie realizuje je w terminie do 14 dni od daty złożenia wniosku.
- Wniosek o udostępnienie danych medycznych do celów naukowych
- Wniosek o udostępnienie danych medycznych
- Klauzula infromacyjna dotycząca udostępniania dokumentacji medycznej.
DRUKI WYPADKOWE
Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie wywołane przyczyna zewnętrzną, które spowodowało uraz lub śmierć i nastąpiło w związku z pracą.
Za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego, jeżeli droga ta była najkrótsza i nie została przerwana.
Zgłoszenie wypadku przy pracy i w drodze do i z pracy powinno nastąpić niezwłocznie. Podstawą sporządzenia protokołu są wypełnione druki i dokumentacja medyczna ze stwierdzonym urazem:
W załącznikach do pobrania druki w różnych formatach PDF i DOC.