Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Sytuacja sprawiła, że na Facebooku istnieją dwa profile Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Jednym (tym założonym przed laty) administruje osoba nie będąca już pracownikiem Pogotowia. To sprawiło, że należało uruchomić nowy profil. I to on ma status oficjalnego profilu Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

„Cieszymy się, że możemy być ponownie z Wami na nowej stronie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach! W związku z osobą, która nielegalnie przejęła nasze wcześniejsze konto, uniemożliwiając nam publikację rzetelnych informacji - jesteśmy zobowiązani utworzyć nowy OFICJALNY profil i przekazywać mieszkańcom Śląskie. Pozytywna energia wiadomości o naszej działalności” – to pierwszy wpis (z 9 kwietnia) w nowym profilu (https://www.facebook.com/wprwkatowicach).

nowy profil FB

Adres do poprzedniego profilu to: https://www.facebook.com/wprkatowice . Jak widać różnica jest tylko w jednej literze: „w”.

17 marca w miejscu pod ww. adresem: pojawił się ostatni wpis:

„Informujemy, że od dnia 16 marca 2024 roku Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach nie ma już kontroli nad naszym oficjalnym profilem na mediach społecznościowych.

Niestety, osoba, która nie jest już naszym pracownikiem, przejęła nielegalnie nasz profil, uniemożliwiając nam publikację rzetelnych informacji. Informujemy, że sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb! Pracujemy nad rozwiązaniem tej trudnej sytuacji, która jest precedensem w skali województwa, jak i również całego kraju. Dziękujemy za Wasze wsparcie i prosimy o zachowanie czujności wobec potencjalnie mylnych treści pojawiających się na naszym profilu na Facebooku!”.

stary profil FB

Tyle o historii.

Teraz jest ważne co dziś jest i co jutro będzie.

Administrator OFICJALNEGO facebookowego profilu WPR w Katowicach z pewnością byłby zadowolony za dodanie naszej stronki w FB do tzw. ulubionych. To dajcie „poluba” i poproście o to swoich znajomych. Tym sposobem będziecie na bieżąco informowani o ważnych wydarzeniach z życia Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego...

 

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne