Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach i Wojewódzki Inspektorat Weterynarii zawarły niebanalne, nietuzinkowe – można tak to określić – porozumienie o współpracy. Nietuzinkowe, bo pierwsze takie w Polsce. Katowicka posłanka KO, Ewa Kołodziej obiecała, że rozpropaguje tę inicjatywę poza granice województwa śląskiego.

O wydarzeniu poinformował (29 marca) m.in. portal Katowice.Nasze Miasto. Owo porozumienie dotyczy działań na rzecz ochrony bezpieczeństwa zwierząt”. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. W czym rzecz? Tak to mediom (nie tylko Naszemu Miastu) wyjaśniał Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach:

„Często przyjeżdżamy na miejsce zdarzenia i mamy problem z zabezpieczeniem zwierzęcia od pacjenta. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii mamy pewność, że te czworonogi zostaną zabezpieczone, nie zostaną zostawione same sobie. To dobra informacja też dla pacjentów, którzy będą spokojniejsi wiedząc, że ich pupil jest w rękach specjalistów” – cytujemy za portalem.

Nasze Miasto podkreśla, że pomysłodawcą akcji jest Paweł Nowicki, pełnomocnik pełnomocnik dyrektora WPR ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania.

A radio Eska w informacji podało, że „Ratownicy medyczni, pielęgniarki systemu i lekarze w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym będą poinformowani, gdzie należy zadzwonić, aby jak najszybciej pomóc zwierzęciu – zapewnił podczas konferencji prasowej Łukasz Pach”.

„Dzięki współpracy, ratownicy medyczni nie będą musieli martwić się o przebywającego w domu psa lub kota. Dodatkowo pacjent nie będzie musiał w tym czasie szukać wśród sąsiadów czy bliskich opieki nad czworonogiem” – wyjaśnia Katowice. Nasze Miasto.

Na tzw. przedmiotowej stronie WIM w Katowicach nie ma informacji o tym, na jakich zasadach ratownicy WPR mieliby informować Instytut. To cytujemy, co Nasze Miasto podało w tej materii...

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach w sytuacji osoby posiadającej zwierzę w swoim domu otrzyma informację od ratowników medycznych o konieczności opieki nad czworonogiem. Pupil trafi na czas nieobecności jego właściciela do schroniska dla zwierząt. Zwierzę jest własnością dalej tej samej osoby, której było. W momencie, kiedy pacjent już zaopiekowany i zdrowy wróci ze szpitala, może odzyskać swojego pupila. To nie wiążę się z żadnymi opłatami – informował lek. wet. Konrad Kuczera, zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii (…). „Obszar usług będzie obejmował województwo śląskie, ale podczas wydarzenia poruszano też chęci poszerzenia omawianego pomysłu na inne województwa. W tym celu chęć pomocy zadeklarowała Ewa Kołodziej, poseł na Sejm RP, która zamierza rozpromować tę ideę…”.

j.

 


Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne