Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Teraz w bytomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego WPR w Katowicach pracują cztery zespoły ratownictwa medycznego. Wkrótce będzie jeszcze jeden. Zapowiedziano to (22 marca) w Bytomiu, podczas wspólnej konferencji prasowej prezydenta Bytomia, wojewody śląskiego, wicemarszałek Województwa Śląskiego i dyrektora WPR w Katowicach. W 2023 r. ratownicy z bytomskiej Stacji mieli na koncie 13360 wyjazdów do pacjentów...

– Bytomska Stacja Pogotowia Ratunkowego odnotowuje w ostatnich latach najwięcej wyjazdów w rejonie. Aby zwiększyć jej możliwości, na wniosek marszałka województwa śląskiego, wojewody śląskiego i prezydenta Bytomia postanowiliśmy zwiększyć obsadę stacji – zakomunikował mediom Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach.

Nastąpi to od 1 maja. Piątym zespołem ratownictwa medycznego będzie zespół podstawowy. W Stacji – dodajmy – pracuje także jeden zespół specjalistyczny.

– Dzięki przekształceniu statusu karetek, udało się pozyskać dodatkowe trzy zespoły, które będą stacjonować w Bytomiu, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Dzięki temu udało się zwiększyć liczbę karetek w województwie śląskim do 170. To jest decyzja, która pozwala na zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańcom poprzez  zwiększenie dostępności karetki i skłócenie czasu dojazdu, który potrzebują do obsłużenia zgłoszeń – wyjaśniał Marek Wójcik, wojewoda śląski.   

– Pracujemy nad tym, by powstawały kolejne zespoły, co przyspieszy interwencje i pomoc tym, którzy jej potrzebują – zapewniła Anna Jedynak-Rykała, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

A prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz podkreślił, że:

– Stacja Pogotowia Ratunkowego służy mieszkańcom Bytomia oraz okolicznych gmin. Dodatkowy zespół złożony z dwóch ratowników i nowoczesnej karetki, która pełni rolę OIOM na kółkach, poprawi bezpieczeństwo bytomian. Dziękuję za to wsparcie!

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne