Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Zima to nie tylko sezon grypowy. To także dobra pora, by wykonać podstawowe badania kontrolne. Profilaktyka, to szansa na wczesne wykrycie wielu chorób, a co za tym idzie ich wyleczenie. NFZ radzi, by przynajmniej raz w roku wykonać morfologię, badanie moczu, poziomu glukozy we krwi i cholesterolu. Osoby w wieku 40+, jeśli jeszcze nie korzystały z kompleksowych badań (Profilaktyka 40+), powinny im się poddać.

Pamiętać należy także o kontroli ciśnienia tętniczego krwi. Rozpocznij rok od ważnych kroków dla swojego zdrowia – zaplanuj badania profilaktyczne – przypomniał w środę (3 stycznia) Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zima to czas wzmożonej zachorowalności na infekcje. „Wzrasta aktywność wirusów, a także zmienia się nasz styl życia. Dlatego warto szczególnie w tym okresie zadbać o swoje zdrowie” – radzi NFZ. Wymienione wyżej badania mogą wykryć stany chorobowe. Ryzyko ich zaistnienia można zmniejszyć także zbilansowaną dietą, aktywnością fizyczną, wszystkim tym, co określa się „zdrowym trybem życia”.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował praktyczny „kalendarz badań”. Wystarczy wejść na tę stronę, wybrać płeć, suwakiem wskazać wiek, kliknąć w „SPRAWDZAM” i proszę bardzo – otrzymujemy listę zaleceń.

„Środa z Profilaktyką” to cykliczna akcja NFZ dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji ą dostępne bezpłatnie na kanale YouTube Akademia NFZ, Facebooku Akademia NFZ i na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

 


Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne