Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE
„Nie wszyscy superbohaterowie noszą pelerynę”

Tak uważają dzieciaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Knurowie. W przeddzień Dnia Ratownictwa Medycznego ratownicy WPR w Katowicach spotkali się z przedszkolakami. Te fantastyczne podziękowania, uwidocznione na fotce, są pokłosiem tego spotkania...

Po raz pierwszy Dzień Ratownictwa Medycznego obchodzony był w 2006 r. w Wyszkowie, w województwie mazowieckim. Połączony był z 50-leciem istnienia wyszkowskiego pogotowia ratunkowego. W uroczystości uczesniczył ówczesny minister zdrowia Zbigniew Religa.

Okolicznościowo w Wyszkowie po raz pierwszy obchodzący ten DZIEŃ mogli obejrzeć pokaz działania służb ratowniczych (pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji) zakończony przetransportowaniem poszkodowanych w wypadku samochodowym do szpitala karetką pogotowia i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Patronem tego corocznego święta jest bł. Gerard Tonque, założyciel zakonu szpitalników, podzielonego później na zakony świętego Łazarza i świętego Jana.

To święto ma podkreślić szczególną rolę ratowników medycznych oraz ma być podzięką wszystkim osobom, które biorą udział w ratowaniu życia ludzkiego.

Przedszkolaki z Knurowa już to uczyniły 12 października. Dziękujemy!

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne