Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE
W tyskiej SPR prowadzone są prace wykończeniowe

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach kontynuuje swoje zaangażowanie w rozbudowę infrastruktury przy wsparciu samorządu województwa śląskiego. Przykładem tego jest gruntowna modernizacja istniejącej tyskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Obiekt powstaje praktycznie powstaje od nowa. Prace postępują dynamicznie. Są na finiszu. Teraz trwają tzw. prace wykończeniowe. Efektem modernizacji będzie niezwykle nowoczesna stacja dla naszych ratowników. Tyska Stacja przechodzi znaczącą metamorfozę dzięki inwestycji o wartości blisko 4,4 mln zł.

Podkreślić trzeba, że 1,95 mln zł w tej sumie to dotacja z budżetu samorządu województwa.

– Jest to kolejna stacja w naszym województwie, która jest remontowana dzięki środkom samorządu województwa śląskiego, co stanowi praktyczną inwestycję w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Niezwykle istotny jest także komfort pracy naszego personelu oraz dostosowanie do najwyższych standardów – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

Dzięki wsparciu samorządu województwa śląskiego, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tychach jest modernizowana zgodnie z najwyższymi wymogami poprawiającymi komfort pracy i funkcjonowania.

Zdjęcia: Patryk Pyrlik.

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne