Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

W zeszłym roku to WPR w Katowicach organizowało XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Wówczas, bodaj po raz pierwszy w historii tej imprezy, mistrzowski tytuł wywalczyły... dwie ekipy: AUSTRIAN RED CROSS – MEDIZINERCORPS (824 pkt.) i POGOTOWIE RATUNKOWE W LEGNICY (824 pkt.). Kto będzie najlepszym w XX Mistrzostwach Polski (13-15 września)?

Organizatorzy tegorocznych mistrzostw Polski – Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu i Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ – podali, że w wydarzeniu oprócz ratowników medycznych (50 zespołów ratownictwa medycznego; w tym trzy reprezentujące WPR w Katowicach) uczestniczyć będą współpracujący z wrocławskim Pogotowiem.

Swój udział zapowiedzieli reprezentanci m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Stowarzyszenia Wrocławskiego Grupa Poszukiwawcza, Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej i OSP Starówka. Nadto będą zaproszeni przez organizatorów goście. Wśród nich także dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach – Łukasz Pach.

Dyrektor, tradycyjnie, będzie kibicował naszym ekipom. To:

SPR ŻORY
• Wirginia Lach,
• Sławomir Torbicki,
• Wojciech Hajok.

SPR CHORZÓW
• Michał Nowacki,
• Michał Grzywna,
• Damian Grzelak.

SPR TARNOWSKIE GÓRY
• Michał Kańtoch,
• Przemysław Reszel,
• Paweł Kłosek.

Rok temu nasze ekipy zajęły w klasyfikacji generalnej 26. i 36 miejsce (na 52 startujących).

ZRM-y o mistrzowski tytuł będą rywalizować w zadaniach nocnych i dziennych.

Oprócz zadań praktycznych, podczas wydarzenia będą też prezentacje tematyczne i szkolenia z medycyny ratunkowej. W środę, w pierwszym dniu Mistrzostw planowany jest panel edukacyjny z udziałem, w charakterze wykładowców, trzech ekspertów.

Wieczorem, jak czytamy w programie imprezy, będzie przeprowadzony test teoretyczny dla wszystkich startujących zespołów. A po nim przyjdzie czas na sprawdziany w symulowanych zdarzeniach medycznych; od 20:00 do 4:00. A po konkurencjach nocnych – ciąg dalszy zawodów, wg poniższego harmonogramu.

W każdy zawodach jest tak, że zwycięzcy cieszą się, a przegrani – smucą. Tym, którzy mogą być niezadowoleni z uzyskanych wyników, polecamy słowa, które wypowiedział baron Pierre de Coubertin (ojciec nowożytnego ruchu olimpijskiego): „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Organizatora.

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne