Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Wejście do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RWDPL) będzie możliwe wyłącznie z wykorzystaniem systemu login.gov.pl. Warto sprawdzić, czy jest to możliwe. Jak?

Logowanie przez system login.gov.pl – instruuje Centrum e-Zdrowia – możliwe jest na trzy sposoby:

  • przez profil zaufany,
  • za pomocą mojeID, czyli poprzez konto bankowe w jednym z wybranych banków (iPKO lub Inteligo w PKO BP, Pekao SA, BOŚ, BNP Paribas, VeloBank, Crédit Agricole, mBank, Bank Millennium, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Kasa Stefczyka lub banki spółdzielcze z Grupy PBS),
  • poprzez e-dowód (dowód z warstwą elektroniczną).

Uwaga: zalogowanie się do RPWDL od 12 lipca nie będzie możliwe bez ważnego profilu zaufanego albo konta w banku obsługującego mojeID albo e-dowodu. Przypominamy, że profil zaufany jest ważny 3 lata. Warto więc sprawdzić jego ważność. Sprawdź jego ważność i przedłuż ją w razie potrzeby odpowiednio wcześniej.

Co należy zrobić, by zachować możliwość logowania do RPWDL po 12 lipca? Jeżeli posiadasz profil zaufany, konto w banku obsługującym mojeID albo e-dowód, sprawdź możliwość zalogowania się:

  • wejdź na https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/,
  • kliknij „zaloguj się”,
  • zostaniesz przekierowany/a na stronę UEOZ - kliknij „zaloguj się przez login.gov.pl”,
  • wybierz sposób logowania, z którego chcesz skorzystać.

A co zrobić, gdy nie ma się profilu zaufanego, konta w banku obsługującym mojeID i e-dowodu? Trzeba sobie zapewnić sobie możliwość logowania przynajmniej przez jeden z wymienionych sposobów.

Sprawdziłem/am, że mogę zalogować się przez login.gov.pl. Co dalej? Centrum e-Zdrowia odpowiada:

Należy sprawdzić, czy po zalogowaniu do RPWDL przez login.gov.pl dostępny jest ten sam zakres uprawnień, jak w przypadku dotychczasowego logowania za pomocą loginu i hasła. Jeżeli uprawnienia są inne, prosimy o skontaktowanie się z naszą infolinią techniczną pod numerem 19 239 lub mailowo pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spyta ktoś: po co te zmiany?

Takie czasy – cyberprzestępczość itd. „Celem wprowadzenia zmiany w sposobie logowania do RPWDL jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemu i ochrony danych osobowych w nim przetwarzanych. Logowanie przez login.gov.pl to nowoczesny i bezpieczny sposób potwierdzenia swojej tożsamości, stosowany w administracji publicznej”.

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne