Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Czym skorupka za młodu… Znacie to porzekadło. Z niczego się wzięło. Tę świadomość mają nasi ratownicy, a szczególnie dwóch speców z Gliwic: Michał Malisz i Benedykt Krzykowski. Poświęcają swój prywatny czas na edukowanie najmłodszych – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. rzecz jasna z tzw. zakresu pierwszej pomocy...

 – Od kwietnia do czerwca przeprowadziliśmy kilkanaście pokazów i pogadanek profilaktycznych na temat bezpieczeństwa, umiejętnego korzystania z numerów alarmowych, nauki numerów alarmowych, nauki udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, pokaz ambulansu oraz wyposażenia, przybliżenie dzieciom i młodzieży pracy ratownika medycznego oraz działalności Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Zajęcia prowadzone były w grupach wiekowych od przedszkola do klas podstawowych – wyjaśnia Michał Malisz.

– Zajmujemy się tematem profilaktyki i edukacji w Pogotowiu od 2015 r. Odwiedziliśmy dziesiątki szkół i przedszkoli oraz zapoznaliśmy z tematyką ratownictwa kilka tysięcy dzieci w różnym wieku. Największe wydarzenia typu dzień bezpieczeństwa, numeru 112 jednorazowo gromadziły do 500 dzieci jednego dnia. Ambulans użyczony za zgodą dyrektora WPR Katowice Łukasza Pacha oraz szkoły ratownictwa WPR Katowice zawsze wzbudzał duże zainteresowanie wśród młodzieży oraz nauczycieli lub rodziców. Naszym największym osobistym sukcesem są potwierdzone informacje o dzieciach które po naszych pokazach prawidłowo wezwały pomoc. A w 9-letniej pracy na rzecz profilaktyki mamy przypadki uratowania rodzica przez dziecko, które brało udział w naszych szkoleniach – podkreśla Benedykt Krzykowski.

 

Gdyby wortal wpr.pl był Teleexpressem, to panowie Malisz I Krzykowski znaleźliby się w „galerii ludzi pozytywnie zakręconych”. A to potwierdzają ci, których nasi ratownicy edukują – podziękowaniami.
Brawo dyplom-aci!

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne