Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Po tym, jak Wojciech Saługa został marszałkiem sejmiku województwa śląskiego i tym samym wygasł jego mandat do Sejmu, posłanką została (17 maja) radna wojewódzka (do 17 maja) Katarzyna Stachowicz (KO). W poniedziałek (20 maja) uczestniczyła – już jako gość – w obradach Sejmiku Śląskiego. Jej mandat przypadł Adamowi Lubasowi (kierownikowi Działu Zarządzanie Flotą Zabrze WPR w Katowicach).

W okolicznościowym wystąpieniu b. radna wojewódzka (była nią także w kadencji 2018-2023) powiedziała:

– Dziękuję wszystkim radnym i pracownikom Urzędu Marszałkowskiego za lata pracy na rzecz regionu. Jestem przekonana, że obecny zarząd województwa zrobi wszystko, aby rozwijało się ono jeszcze dynamiczniej. Jednocześnie jestem szczęśliwa i zaszczycona faktem, iż mieszkańcy dostrzegli moje zaangażowanie w walkę o poprawę jakości służby zdrowia i ochronę środowiska. Jestem do waszej dyspozycji i gotowości do dalszej współpracy...

W ubiegłorocznych wyborach do Sejmu Katarzynę Stachowicz wskazało 10060 wyborców z okręgu 32 (Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec, powiaty: będziński i zawierciański). Koalicja Obywatelska zdobyła w nim trzy mandaty.

Posłanka Stachowicz już zasiadała w ławach na Wiejskiej. Pod koniec 2014 r. zajęła miejsce Wojciecha Saługi, wówczas po raz pierwszy wybranego na marszałka województwa.

W wyborach samorządowych Katarzyna Stachowicz uzyskała rewelacyjny wynik: głosowało na nią 52 394 wyborców. Adam Lubas, który objął mandat (10 czerwca złoży przyrzeczenie) po pani Stachowicz, zdobył zaufanie 3436 wyborców.

Dodać należy, że posłanka Stachowicz ubiega się o mandat eurodeputowanej. Startuje z pozycji 6. Gdyby udało się jej zdobyć mandat (czego życzymy), byłoby to ewenementem dużego kalibru. W kwietniu uzyskała mandat radnej wojewódzkiej, w maju – posłanki na Sejm, a w czerwcu… Dobre tempo!

W związku z tym, o czym informujemy, rodzi się pytanie: czy Katarzyna Stachowicz będzie nadal przewodniczącą Rady Społecznej WPR w Katowicach? Prawdopodobnie…

W Sejmie posłanka Stachowicz będzie zajmowała się. m.in. kwestiami ochrony zdrowia. B. radna wojewódzka kieruje Fundacją Katarzyny Stachowicz Pokonaj Raka. Została ciężko doświadczona rakiem piersi i od wielu lat działa na rzecz popularyzacji profilaktyki antynowotworowej.

Zainicjowała ogólnopolski projekt „Pokonaj Raka Piersi”, którego celem było uznanie zabiegu profilaktycznej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją jako świadczenia refundowane przez NFZ dla kobiet obciążonych mutacją genu BRCA1 i BRCA2. „Celem projektu jest zwiększenie świadomości wśród młodzieży zagrożeń i chorób cywilizacyjnych oraz roli profilaktyki i wczesnego wykrywania raka” – czytamy na stronie internetowej...

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne