Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

„Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” to konkurs dla inwestorów, wykonawców i projektantów. Celem jest promocja oraz wyłonienie każdego roku (od ponad 20 lat) najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych w dwóch głównych kategoriach: „Obiekty nowe”oraz „Obiekty modernizowane”. W pierwszej kategorii nominowany został budynek Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach.

Przypomnijmy: budowa trwała rok i kosztowała 4,7 mln zł. Dokładniej ujmując: 4 692 012,43 zł, w tym 3 771 900 zł pochodziło z budżetu województwa śląskiego, a 920 112,43 zł z budżetu Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Stację otwarto 6 czerwca 2023 r. Więcej o inwestycji – na stronie samorządu wojewódzkiego.

Kilka dni temu organizatorzy konkursu skierowali do dyrektora WPR w Katowicach Łukasza Pacha list takiej treści:

„Miło nam poinformować, że obiekt zgłoszony przez Państwa – Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach – jako najciekawsza budowla ukończona do końca I kwartału 2024 roku, przeszedł pomyślnie procedury konkursowe i zakwalifikował się do udziału w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w. i jest już na interaktywnej mapie Polski wraz z indywidualną wizytówką obiektu „I Etap 28. Edycja”. W związku z tym mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Finale 28. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Dla pierwszych 10 finalistów, którzy do 17 maja prześlą deklarację - publikacja w Muratorze…”.

Nagrody przyznaje niezależne jury złożone z 37 fachowców: profesorów politechnik, uniwersytetów i akademii, przedstawicieli ministerstw, którzy wizytują obiekty w Finale Konkursu.

Nagrody przyznają również ministerstwa sprawujące patronat (Edukacji i Nauki; Rozwoju i Technologii; Sportu i Turystyki, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych), marszałkowie województw, izby budowlane, izby gospodarcze, izby architektów, Związek Powiatów Polskich.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenia nagród odbywa się (tradycyjnie od lat) na Zamku Królewskim w Warszawie...

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne