Biuletyn Informacji Publicznej
logo75
edytuj
Projekty UE

Maciej Miłkowski zrezygnował (29 kwietnia) z piastowania stanowiska podsekretarza stanu (wiceministra zdrowia). W resorcie pracował od połowy 2018 r. Nadzorował m.in. Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Narodowy Instytut Leków i Centralną Bazę Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych.

Jest/był odpowiedzialny za rynek wartości ok. 20 mld zł. Tyle przeznacza się rocznie na refundację leków. Był jedynym wiceministrem zdrowia z gabinetu Mateusza Morawieckiego, któremu po zmianie rządu w grudniu 2023 r. nowa szefowa ministerstwa Izabela Leszczyna zaproponowała pozostanie na stanowisku.

Nieoficjalną informację o tym, że wiceminister złożył rezygnację ze stanowiska podał już w piątek (26 lipca) portal rynekzdrowia.pl.

„Maciej Miłkowski pytany przez nas o sprawę, nie chciał jej komentować. Jak się jednak dowiedzieliśmy, powodem rezygnacji nie była zła atmosfera lub brak porozumienia z minister Leszczyną. – Uznał, że to już jego czas – mówi jeden z naszych rozmówców” – podał „Rynek Zdrowia”. 

W poniedziałek (29 kwietnia) rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia potwierdził PAP, że Miłkowski zrezygnował z funkcji. Zgodnie z procedurą decyzję musi jeszcze zatwierdzić premier Donald Tusk.

Z życiorysu b. już wiceministra zamieszczonego na stronie resortu:

„ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych. Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym.

Od początku, tj. od kwietnia 1998 r., współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Od 15 lutego 2016 r. pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych”.

 

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Dyspozytornie
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne