logo wpr

edytuj
Projekty UE
Projekty UE

W piątek (15 maja) na Arenie Katowice odbyło się oficjalne zakończenie Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym, które organizowane były przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, w dniach 13-15 maja 2026 roku. W Mistrzostwach udział wzięło 41 zespołów ratownictwa medycznego z Polski i Ukrainy.

Zespoły biorące udział w Mistrzostwach musiały zmierzyć się z 9 symulowanymi scenariuszami medycznymi – 4 zadaniami nocnymi oraz 5 zadaniami dziennymi.

W oficjalnym zakończeniu Mistrzostw udział wzięli m.in.:

  • Waldemar Bojarun – Członek Zarządu Województwa Śląskiego,
  • Marek Wójcik – Wojewoda Śląski,
  • Halina Bieda – Senator RP,
  • Marek Bieniek – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego,
  • Adam Lubas – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego,
  • Tomasz Jakubiec – Przewodniczący Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami,
  • bryg. Zbiegniew Dyk – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach,
  • nadkom. Sonia Kepper – Zastępca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,
  • dr n. med. Jolanta Majer – Śląski Konsultant Wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej,
  • Łukasz Pach – Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach,
  • Przedstawiciele podmiotów biorących udział w Mistrzostwach.

 

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

 

Klasyfikacja generalna:

I miejsce – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy: im. Bł. Marty Wieckiej - zespół nr 27,

DSC09682

II miejsce – Bielskie Pogotowie Ratunkowe - zespół nr 2,

DSC09632

III miejsce – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe - zespół nr 15.

DSC09601

 

Nagrodę „Fair Play”, za udzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku na autostradzie A4, otrzymał zespół nr 18 z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

DSC09579

 

Zwycięzcami zadań symulacyjnych zostali:

– w zadaniu „SZYCHTA” – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe - zespół nr 14,

– w zadaniu „KORA” – Bielskie Pogotowie Ratunkowe - zespół nr 2,

– w zadaniu „GIZD” – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego Błonie - zespół nr 28,

– w zadaniu „COŚ TU NIE GRA” – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego Błonie - zespół nr 28,

– w zadaniu „HERCKLEKOTY” – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy: im. Bł. Marty Wieckiej - zespół nr 27,

– w zadaniu „BAJTEL” – Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - zespół nr 41,

– w zadaniu „NUPEL” – Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy - zespół nr 22,

– w zadaniu „FOJERMAN” – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe - zespół nr 15,

– w zadaniu „WOJOK” – Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - zespół nr 41.

 

Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim zespołom – za profesjonalizm, zaangażowanie i pasję!

 

Szczegółowa klasyfikacja dostępna w zakładce – Wyniki.

 

Edytuj
WPR Katowice
Zobacz także
Podziękowania
Jednostki terenowe
Rejony
Kursy medyczne