Start Aktualności Ratujemy życie, nie leczymy - bezpłatne szkolenia

Ratujemy życie, nie leczymy - bezpłatne szkolenia

JW

DLA LEKARZY DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 15 września 2014

Fot.: Jerzy Wiśniewski

W ramach naszej kampanii proponujemy Państwu bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Pragniemy Państwa poinformować, że od 4 do 26 września br. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach prowadzi Kampanię Społeczną „Ratujemy życie, nie leczymy”. Celem tej kampanii jest profilaktyka i edukacja w zakresie ratownictwa medycznego.

W jej trakcie informujemy mieszkańców naszego regionu, m.in. za pośrednictwem mass mediów, jak należy wzywać pogotowie ratunkowe i w jakich przypadkach. Uświadamiamy też, jak ważna jest dla poszkodowanego skuteczna i prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc przedmedyczna, do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego. Nie należy się bać udzielania pierwszej pomocy.

W ramach naszej kampanii proponujemy Państwu bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Takie szkolenie przeprowadzimy w naszej Szkole Ratownictwa Medycznego w Katowicach przy ul. Powstańców 52. Szkolenie trwa około 6 godzin. Odbędzie się 23 i 24 września 2014 r., w godzinach od 8.30 do 14.30. Grupy będą dwudziestoosobowe. Po zakończeniu szkolenia otrzymacie Państwo certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Chętni do udziału w tym szkoleniu proszeni są o kontakt e-mailowy ze Szkołą Ratownictwa WPR w Katowicach (szkolaratownictwa@wpr.pl) lub telefoniczny (tel. +48 (32) 609 31 57). Zapisy przyjmujemy do 19 września br.

Do udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy zapraszamy: dziennikarzy, pracowników urzędów samorządu terytorialnego, administracji państwowej, nauczycieli, pracowników straży miejskiej, kierowców komunikacji miejskiej itd.

Naszą akcję wspiera Wydział Zdrowia Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, która przygotowuje kadrę ratowniczą, m.in. dla pogotowia ratunkowego oraz redakcja „Dziennika Zachodniego”.

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022