Start Aktualności Świętowali funkcjonariusze prewencji i kontrterroryści

Świętowali funkcjonariusze prewencji i kontrterroryści

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 10 lipca 2019

Fot.: WPR

W śląskim garnizonie policji wojewódzkie obchody Święta Policji zaplanowano na 21 lipca

O obu policyjnych formacjach słyszy się wtedy, gdy w grę wchodzi np. zabezpieczenie imprez masowych, ważnych wydarzeń politycznych lub, oby jak najrzadziej, gdy dochodzi na nich do naruszenia porządku. Kontrterroryści, to tacy policyjni specjalisi szkoleni do wykonywania najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych zadań. Do takich, w których Oddział Prewencji Policji może sobie nie poradzić.

I jedni i drudzy stanęli w środę (10 lipca) do apelu na placach w jednostce Oddziału Prewencji Policji, w Katowicach przy ul. Koszarowej. Prewencja w galowych, stalowych mundurach. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystyczny Policji, podległego komendantowi wojewódzkiemu policji, w mundurach również paradnych, kamuflażowych. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach od lat współpracuje ze śląską policją, w tym również z prewencją i specjalsami. Tym bardziej było miło nam przyjąć zaproszenie i być świadkiem uroczystego apelu z okazji Święta Policji.

Na placu apelowym, rzecz jasna, nie stanęli wszyscy funkcjonariusze OPP i SPKP. Służba nie drużba i ktoś musi czuwać, by ktoś nie musiał. A „wolne” mieli wszyscy ci, którzy w środę zostali wyróżnieni przez szefa MSWiA odznaczeniami złotymi, srebrnymi i brązowymi „Zasłużony Policjant”. Już nazwa tej odznaki wskazuje, komu się ją daje. I jak to bywa w służbach mundurowych dzień, w którym świętują, jest najlepszą okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie.

W śląskim garnizonie policji wojewódzkie obchody Święta Policji zaplanowano na 21 lipca. W środę (10 lipca) świętowali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i katowicki Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. A od środy „więcej na pagonach” ma 230 policjantów służących w OPP (od 59 awansów na st. posterunkowego po 1 awans na podinspektora) oraz 19 członków SPKP ( od st. sierżanta po aspiranta sztab.). Przyłączamy się do życzeń komendanta wojewódzkiego, który powiedział do uczestników świątecznego apelu, by idąc do pracy, zawsze z niej wracali cali i zdrowi. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i nie mamy wątpliwości co do tego, że będzie ona nadal kontynuowana.

 

GALERIA (zdjęć: 6)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020