Start Aktualności Gdyby nie policja, rodziłaby... w samochodzie

Gdyby nie policja, rodziłaby... w samochodzie

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 9 października 2018

Fot.: Andrzej Bęben

I mamy nowego obywatela Rzeczypospolitej

Czegoś takiego bytomscy policjanci nie przypominają sobie. To po raz pierwszy konwojowali na sygnale samochód z rodzącą w środku. Jechali do szpitala na sygnale. Dzięki temu udało się dowieźć ciężarną na odział położniczy praktycznie w ostatniej chwili. Gdyby auto zdążało do szpitala bez policyjnej eskorty, to poród rozpocząłby się w samochodzie, na zakorkowanej ulicy.

A zaczęło się to od tego, że 33-letni (przyszły w tym czasie) tatuś we wtorek (9 października 2018 r.) rankiem w godzinach szczytu gnał fiatem do szpitala z ciężarną, 31-letnią żoną. Tak się spieszył, że nie zważył nawet na czerwone światło. Jechał dalej. Zauważyli to policjanci z drogówki. Pojechali za fiatem. Zatrzymali auto. Kierowca zaczął się tłumaczyć, dlaczego złamał przepis. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem mandatów w 2018 r. kierowca, który przejedzie na czerwonym świetle, musi liczyć się z mandatem w wysokości od 300 do 500 zł, zaliczy także 6 punktów karnych. Policjanci przyjęli argumentację rozemocjonowanego kierowcy. Tym bardziej, że jeden z nich był ciut wcześniej w podobnej sytuacji; również wiózł do szpitala rodzącą żonę. Z uwagi na wyjątkowość sytuacji policjanci pouczyli kierowcę. I złożyli propozycję.

Otóż zaproponowali, żeby fiat z rodzącą pasażerką jechał za nimi, a ich radiowóz będzie przebijał się przez korki na sygnale. W ten sposób do szpitala zajadą w kilka minut, a nie Bóg wie, kiedy. Kierowca nie zastanawiał się ani chwili. Pewnie inni złościli się, gdy widzieli, jak za radiowozem na sygnałach akustycznym i świetlnym zdąża cywilny samochód.

– Szczęśliwy ojciec dziękował policjantom, bo wiedział, że gdyby nie ich pomoc, do dojazd do szpitala trwałby dłużej, a wtedy różnie mogłoby by być. pielęgniarki objęły ją swoją opieką. Od jednej z nich policjanci usłyszeli, że była to już ostatni dzwonek aby kobieta dotarła do szpitala. – informuje podkomisarz Tomasz Bobrek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Coś nam się wydaje, że na chrzcinach małżeństwa z Rogoźnika będą policjanci z Bytomia...

 

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020