Start Aktualności Czym przedszkolak za młodu nasiąknie, tym...

Czym przedszkolak za młodu nasiąknie, tym...

WPR

DLA PACJENTÓW | 28 września 2018

Fot.: Śląska Policja

Przedszkolaki wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa

Brawo mysłowiccy policjanci! W ramach innowacji pedagogicznej „Mali ratownicy” dotyczącej bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej promowali tę wiedzę w mysłowickim Przedszkolu nr 6.

W towarzystwie policyjnej maskotki - Sznupka, do milusińskich policjanci przybliżali przedszkolakom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, jak i w życiu codziennym. „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę?", „Jak bezpiecznie poruszać się po zmroku”, „Jak postępować w kontaktach z osobami obcymi?" - to tylko niektóre tematy, jakie poruszono w trakcie spotkania z najmłodszymi w dzielnicy Brzęczkowice. Policjanci tłumaczyli dzieciom również to, czym są zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa, a do wspólnej, bezpiecznej zabawy zachęcał ich bardzo lubiany prze maluchów Sznupek. Asp.szt. Jolanta Łuczak i st.asp. Dariusz Opatrzyk przypomnieli także dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz ostrzegali przed potencjalnymi zagrożeniami, a ci bardziej odważni mogli zaprezentować swoje umiejętności w symulowanej interwencji. Dodatkową atrakcją dla dzieci była prezentacja sprzętu i wyposażenia używanego przez policjantów w codziennej służbie. Dzięki takim spotkaniom - policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba godna zaufania, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc. Jeszcze raz, brawo mysłowiccy policjanci!

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020