Start Aktualności Nasi ratownicy pokazywali, czym jest pierwsza pomoc

Nasi ratownicy pokazywali, czym jest pierwsza pomoc

Klaudia Bartosiak, KMP w Pszczynie

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 24 września 2018

Fot.: Policja Śląska

Tego typu akcje profilaktyczne z udziałem policji, pogotowia ratunkowego i klas mundurowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Za nami Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była trzecia już edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). Celem tej europejskiej kampanii jest poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pszczyńscy policjanci zaprosili (19 września 2018 r.) do przeprowadzenia wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczniów pszczyńskich klas mundurowych i specjalistów od udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ratownicy medyczni (Damian Nocoń, ratownik medyczny oraz Beata Szajkowska, pielęgniarka systemowa) z pszczyńskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego uczyli kierowców, pieszych, a także dzieci, jak sobie radzić w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami wypadku, jak pomóc rannemu, jak przywrócić funkcje życiowe takiej poszkodowanej osoby.

W czasie, kiedy rodzice ćwiczyli w karetce sztuczne oddychanie lub próbowali swoich sił na wózku inwalidzkim, licealiści i policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, czy przechodzenia przez przejście dla pieszych. Miłą niespodzianką dla każdego z nich był mały upominek. Za udzielone poprawnie odpowiedzi maluchy dostawały bowiem przygotowane przez młodzież pluszaki, gry planszowe lub puzzle. Zgodnie z zasadą pozytywnego wzmocnienia, miały one przypominać im o zasadach obowiązujących na drodze, m.in. o potrzebie zapinania pasów podczas jazdy samochodem.

Tego typu akcje profilaktyczne z udziałem policji, pogotowia ratunkowego i klas mundurowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też nie było potrzeby zachęcania kogokolwiek z przechodzących tamtędy pieszych lub parkujących swoje samochody kierowców, do wzięcia udziału w ćwiczeniach.

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023