Start Aktualności Zabił matkę, groził nożem ratownikom, został aresztowany

Zabił matkę, groził nożem ratownikom, został aresztowany

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 września 2018

Fot.: Śląska Policja

Nożownik w szpitalu był pod policyjnym nadzorem

Osiemnastolatek, który 14 września 2018 r. zasztyletował (jak się później okazało) swoją matkę, ciężko ranił jej konkubenta i groził nożem interweniującym ratownikom medycznym, został we wtorek (18 września) wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Sąd postanowił aresztować go na trzy miesiące. Nożownik zamieni teraz szpital na areszt.

Morderstwa dopuścił się będąc czynił odurzony tzw. dopalaczami.

– Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki, bo – już oficjalnie od wtorku podejrzany i aresztowany na trzy miesiące – pacjent wykazywał autoagresję. Sam wcześniej zadał sobie kilka ran ciętych nożem i stąd taka, a nie inna, decyzja lekarzy– wyjaśnia sierż. szt. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W poniedziałek matkobójcę przesłuchiwał prokurator. Z przesłuchania niewiele wyszło, bo nożownik postanowił nie odpowiadać na jakiekolwiek pytanie stawiane przez prokuratora.

Przypomnijmy: do tragedii doszło w miniony piątek, parę godzin po północy w Zabrzu, w mieszkaniu, przy. ul. Podgórnej. Pogotowie przyjechało do dwóch osób pociętych nożem. Silnie krwawiący 61-letni mężczyzn był ciężko ranny. 38-letnia kobieta już nie żyła. We wtorek zabrzańska policja ujawniła, że znarkotyzowany napastnik zabił podczas snu swoją matkę i ranił jej konkubenta. Ten zdołał wybiec poza mieszkanie i wzywał pomocy. Młody mężczyzna był bardzo agresywny. Policja spacyfikowała agresora. Odstawiono go do szpitala. Aresztowany nożownik nie mieszkał z matką. Dowiedzieliśmy się w zabrzańskiej komendzie, że tzw. kłopoty wychowawcze sprawiał już od 11. roku życia. Do uzyskania pełnoletności był pensjonariuszem jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych, z którego uciekał wielokrotnie.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023