Start Aktualności Minister zdrowia docenił postawę naszych ratowników

Minister zdrowia docenił postawę naszych ratowników

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 17 września 2018

Fot.: Andrzej Bęben

A oto puchar od ministra zdrowia i certyfikat potwierdzający ekipę fair play

Już informowaliśmy, że zespół Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach został wyróżniony Pucharem Fair Play podczas (zakończonych 14 września 2018 r.) Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Ale co tam, raz jeszcze się pochwalimy, bo jest czym!

„Gratuluję zajęcia pierwszego miejsca w kategorii Fair Play w XVII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które miały miejsce w Olsztynie w dniach 11-15 września 2018 r. Osiągnięcie tak dobrego wyniku było możliwe dzięki Państwa profesjonalizmowi, bogatej wiedzy oraz ponadprzeciętnym umiejętnościom niesienia pomocy osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Państwa wkład na rzecz rozwoju ratownictwa medycznego jest nieoceniony. Życzę dalszych sukcesów i pomyślności w sferze zawodowej i prywatnej” – napisał w liście gratulacyjnym mister zdrowia Łukasz Szumowski i potwierdził ten wpis własnym podpisem.

– Podczas wykonywania jednego z zadań pomogliśmy konkurencyjnej ekipie. Zrobiliśmy, co powinno się zrobić w takiej sytuacji – tłumaczy skromnie Samuel Matuszewski, członek załogi wyróżnionej, spośród 40 startujących w Olsztynie, nagrodą fair play.

– To, że w warunkach rywalizacji pomogło się konkurentom, wymaga szczególnego uznania. Puchar ministra zdrowia jest tego dowodem. Przyłączam się do gratulacji – powiedział Artur Borowicz, dyrektor WPR w Katowicach.

Ratownicy z WPR wygrali rywalizację w jednej konkurencji. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej zwyciężyła ekipa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

 

 

GALERIA (zdjęć: 6)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023