Start Aktualności Jastrzębscy ratownicy promowali pierwszą pomoc

Jastrzębscy ratownicy promowali pierwszą pomoc

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 11 września 2018

Fot.: SPR Jastrzębie-Zdrój

Nasi ratownicy pokazali jak się udziela pierwszej pomocy przedlekarskiej

Postawili na profilaktykę zdrowotną. I bardzo dobrze. Ta impreza wpisała się już w Jastrzębiu-Zdroju w kalendarz wydarzeń godnych polecenia i odnotowania. Już po raz dwudziesty w minioną niedzielę (9 września 2018 r.) w Parku Zdrojowym i Domu Zdrojowym było dużo o zdrowiu. Jednymi z popularyzatorów byli nasi ratownicy ze tutejszej Stacji Pogotowia Ratunkowego - Wirginia Lach i Bartłomiej Sępiak.

I z tego co nam przekazali ratownicy oraz podano w miejskim portalu jastrzebie.pl, to do dyspozycji mieszkańców były bezpłatne badania, konsultacje i porady medyczne oraz stoiska promujące zdrowy i aktywny styl życia. Frekwencja też dopisała . Pogoda również. Punkty medyczne były oblegane. Można było sobie szybko i – co nie jest bez znaczenia – za darmo wykonać badania cukru we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cholesterolu, badanie spirometryczne, słuchu oraz w kierunku osteoporozy. Jeśli ktoś potrzebował porad farmaceutycznych i tzw. dermokonsultacji, to też dobrze trafił w niedzielne popłudnie.

Nasi ratownicy pokazali jak się udziela pierwszej pomocy przedlekarskiej. Można było zobaczyć także ambulans od środka. Nikomu nie życzymy by go oglądał w charakterze pacjenta, ale na tego rodzaju imprezach można dowiedzieć się, w co jest wyposażona karetka pogotowia. Jak pogotowie i ratunek, to krew. Jak krew to krwiodawstwo. W Jastrzębiu-Zdroju Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza w specjalnym krwiobusie prowadziła swoją akcję. Dodajmy, że 17 honorowych krwiodawców odebrało medal „Założony dla Zdrowia Narodu”.

Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta przygotował stanowisko, w którym można było uzyskać kartę seniora, kopertę życia. Promowano także bezpłatne szczepienia dla mieszkańców i inne miejskie programy dotyczące zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Całości w tzw. warstwie rozrywkowej dopełniły występy Damiana Holeckiego z zespołem, Chóru Miejskiego oraz aktorów teatru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Za rok spotkanie dwudzieste pierwsze!

 

 

GALERIA (zdjęć: 8)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023