Start Aktualności Ratownicy i policjanci przemawiali kierowcom do wyobraźni

Ratownicy i policjanci przemawiali kierowcom do wyobraźni

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 26 lipca 2018

Fot.: SPR Żory

Zamiast mandatu - slalom na wózku, na szczęście tylko w ramach symulacji

W Żorach policja i ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach (Stacja Pogotowia Ratunkowego w Żorach) wspólnie apelowali do kierowców o rozwagę na drodze skutkującą bezpieczną jazdą. Ci, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość mieli wybór: zapłacić mandat albo pojeździć sobie na... wózku inwalidzkim.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy (25 lipca 2018 r.), organizowany przez żorską policję przy naszym współudziale, doskonale zapamiętają ci, którym ratownicy i policjanci uświadomili skutki niebezpiecznej jazdy.

Kierowcy przyłapani na za szybkiej jeździe mogli zapłacić mandat, ale nie musieli. Jeśli... Jeśli zdecydowali się osobiście pokonać specjalny slalom na inwalidzkim wózku. W ten prosty sposób organizatorzy akcji przemówili do wyobraźni kierowców. To ich może czekać, gdy spowodują wypadek przekraczając dopuszczalne prędkości jazdy (pod warunkiem, że takowy by przeżyli).

Jak wypadek i są ranni (a nie zabici), to trzeba umieć udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Tego uczyli ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach: Ewa Wilczok i Sławomir Torbicki. Podkreślali, że znajomość zasad pierwszej pomocy może przydać się nie tylko na drodze, ale i w każdej innej sytuacji.

Wspólnie z policjantami i ratownikami o bezpieczeństwo do kierowców zaapelował także mieszkaniec Żor, pan Kazimierz. Sam uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Kierowcom opowiadał o swojej ciężkiej drodze powrotu do życia po wypadku i o tym, jak chwila nieuwagi może je zrujnować.

GALERIA (zdjęć: 8)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020