Start Aktualności Nasz ZRM nie dał się... „strzale amora”

Nasz ZRM nie dał się... „strzale amora”

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 27 czerwca 2018

Fot.: Andrzej Bęben

Nasz zespół zdobył w sumie 175 pkt.

Kolejna ekipa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach (tym razem z Katowic-Tysiąclecia) zakwalifikowała się na jesienne Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie. To prawo Katarzyna Sepioł, Robert Latacz i Michał Symonides wywalczyli w Rzeszowie, zajmując w organizowanych tam podkarpackich mistrzostwach piąte miejsce.

W I Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Rzeszowie uczestniczyło 20 (w tym jeden z Ukrainy) zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) z całej Polski. Sprawdzały się one w pięciu konkurencjach. Nazwy ich były romantyczne - („Słodkie 38,5”, „Koło namiętności”, „Wystrzałowy chłopak”, „Miłość przez łzy” i „Strzała amora”) - ale zainscenizowane zdarzenia całkiem przyziemne. Czasem nawet dosłownie przyziemne.

- Wygraliśmy zdania „Strzała amora”. Scenariusz był mniej więcej taki: spadochroniarz uderzył o ziemię. Chyba spadochron do końca mu się nie otworzył. Nie powiedziano nam z jakiej spadł wysokości, wiadomo było, że przeżył. Mężczyzna miał uraz czaszkowo-mózgowy, uraz miednicy i otwarte złamanie podudzia. Okazało, że pomogliśmy spadochroniarzowi nie tylko najlepiej spośród startujących ZRM, ale także najszybciej – relacjonuje szefowa ekipy, Katarzyna Sepioł (10 lat stażu w ratownictwie medycznym).

- Najtrudniejsze, w naszej wspólnej ocenie było zadania, w którym trzeba było udzielić pomocy rodzącej głuchoniemej; w... dziekanacie uniwersytetu – dopowiada Robert Latacz (8 lat stażu w ratownictwie medycznym).

- To był pierwszy nasz start w regionalnych mistrzostwach w ratownictwie medycznym w takim składzie. W Olsztynie chcielibyśmy wypaść jak najlepiej – ostrożnie stwierdza Michał Symonides (11 lat stażu w ratownictwie medycznym).

XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym rozegrane zostaną od 11 do 14 września 2018 r. w Olsztynie.

Oczywiście pojadą na nie zwycięzcy podkarpackich mistrzostw. A numerem jeden okazała się ekipa Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu zdobywając w 5 zadaniach-konkurencjach 200 pkt. Na drugim miejscu uplasował się ZRM reprezentujący Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej (199 pkt.). Trzecie miejsce zajęła drużyna z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (187 pkt). Nasz zespół zdobył w sumie 175 pkt.

Trzydniowe mistrzostwa (19-21 czerwiec 2018 r.) zorganizowała, przy wsparciu sponsorów i lokalnych instytucji samorządowych, Wojewózka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

 

Więcej o I Podkarpackich MIstrzostwach w Ratownictwie Medycznym 2018.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023