Start Aktualności Dzieciom podobała się karetka pogotowia

Dzieciom podobała się karetka pogotowia

WPR

DLA PACJENTÓW | 30 maja 2018

Fot.: Michał Kucap

Do ambulansu można wejść!

Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka w tym roku przeprowadzono w Chorzowie. Okolicznościowy festyn zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Śląska. Nasze Pogotowie było jednym ze współorganizatorów imprezy.

W środę (30 maja) Ośrodek Harcerski w Parku Śląskim stał się placem zabaw i... przyjemnej edukacji. Dzieci (od 3-letnich szkrabów po 13-latki) uczestniczyły w warsztatach architektonicznych, plastycznych, muzycznych. Można było zobaczyć okazy gatunków fauny i flory zagrożonej wyginięciem, które ktoś chciał nielegalnie wwieźć na terytorium Polski. Albo spróbować sił w dmuchaniu... gigantycznych baniek mydlanych lub też zobaczyć, jak po modernizacji prezentuje się od środka sławetny Stadiony Śląski. Zainteresowani Kosmosem mieli zapewniony gwiezdny seans w Planetarium.

Było nie tylko „przyjemne”, ale także i „pożyteczne”. Rad o tym jak zachować się w pewnych sytuacjach udzielali strażacy i policjanci. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego mieli co objaśniać.

- Dzieciom podobała się karetka. A być w środku, zobaczyć, co jest w ambulansie, to była dla nich nie skrywana frajda. Przy okazji udało nam się „przemycić” kilka przydatnych rad, choćby takich, w jaki sposób należy wzywać pogotowie ratunkowe... W sumie mieliśmy w naszej ofercie przyjemne z pożytecznym – komentuje Michał Kucap.

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

Przed II wojną światową z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku 22 września obchodzono Święto Dziecka. Wówczas to, po mszach w kościołach, dzieci uczestniczyły w szkolnych akademiach, a następnie w okolicznościowych wycieczkach i zabawach, podczas których rozdawano słodycze, zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórek publicznych...

 

 

 

 

 

GALERIA (zdjęć: 9)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023