Start Aktualności Atrakcje Parku Śląskiego warte jednej ceny

Atrakcje Parku Śląskiego warte jednej ceny

WPR

DLA PACJENTÓW | 17 kwietnia 2018

Fot.: Andrzej Bęben

550 m długości ma Kanał Regatowy

Wiosnę mamy, więc nie należy siedzieć w domu, tylko wyjść na świeże powietrze (ze smogiem będziemy zmagać się w kolejnym sezonie grzewczym). Park Śląski i jego atrakcje to dobra propozycja do aktywnego wypoczynku. Od 16 kwietnia rozpoczęła się sprzedaż wspólnego biletu na sześć różnych atrakcji.

Najdłuższa w Polsce nizinna kolejka linowa, pełne kolorowych karuzel i urządzeń rozrywkowych Wesołe Miasteczko, najlepiej zlokalizowany w kraju ogród zoologiczny, park linowy z wyjątkowo trudną trasą i klimatyczna sceneria wiejskich chat sprzed stuleci w skansenie, a także możliwość zwiedzenia „Kotła Czarownic” w towarzystwie przewodnika. Nadarza się świetna okazja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas, korzystając z atrakcji Parku Śląskiego. Od 16 kwietnia rozpoczęła się sprzedaż wspólnego biletu na sześć różnych atrakcji. Pożytku jest wiele: nie dość, że oszczędzamy od 90 do 208 zł (w zależności, czy kupimy bilet indywidualny czy rodzinny), to jeszcze nie tracimy czasu w kolejkach, a korzystać z biletu możemy przez kilka miesięcy.

– Dzięki tej wejściówce Park Śląski może stać się miejscem regularnej rozrywki dla całych rodzin, przez cały sezon wiosenno-letni – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Za kilka miesięcy rozpocznie się remont Planetarium Śląskiego. W tym sezonie, zamiast tego obiektu, proponujemy wycieczkę po zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Wzrosła też ilość dostępnych atrakcji w Legendii.

W 2018 r. po raz szósty do obiegu trafia bilet na prawie wszystkie większe atrakcje, z których można korzystać w Parku Śląskim. Raz zakupionej wejściówki można używać od maja do września. Nabywca oszczędza sporo czasu w kolejkach, ale i pieniędzy. W przypadku wejściówki dla jednej osoby za 90 złotych, można zaoszczędzić 66 zł (zakupione osobno bilety na wszystkie z oferowanych atrakcji, to koszt 156 zł), a w przypadku biletu rodzinnego za 250 złotych – 208 zł (zakupione osobno bilety dla całej rodziny, to koszt 458 zł).

Bilet do Parku Śląskiego uprawnia do jednorazowego wejścia do Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Śląskiego Parku Linowego i Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” oraz przejażdżki w jedną stronę „Elką” i zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Śląskiego. Rabaty oferują też działające w okolicy parku hotele i znajdujące się na jego terenie punkty gastronomiczne.

Bilet będzie dostępny w kasie dyrekcji parku oraz w kasie w skansenie, a także on-line, na stronie internetowej: sklep.parkslaski.pl.

– Przy wejściu do każdej instytucji, odcinane będą konkretne kupony. Nabyta wejściówka, będzie ważna od momentu zakupu, do końca października – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Mamy nadzieję, że atrakcyjna cena i funkcjonalność sprawią, że na korzystanie ze wspólnego biletu zdecydują się całe rodziny – podkreśla.

Park Śląski (czyli Wojewódzki Park Kultury im. J. Ziętka) co roku odwiedza ok. 3 mln gości. Jest jednym z największych śródmiejskich parków w Europie (535 ha powierzchni, słynny nowojorski Central Park zajmuje 342 ha). Tutejsze Górnośląski Park Etnograficzny prezentuje swoje zbiory na 32 ha. 47 ha zajmuje Śląskie ZOO, a 26 ha – Wesołe Miasteczko, czyli Legendia.

A oto kilka innych liczb przybliżających Park Śląski i zachęcają do wizyty w nim:
• 190,422 tys. m kw. to łączna powierzchnia 14 zbiorników wodnych w Parku,
• 30 tys. krzewów róż rośnie w parkowym ogrodzie różanym; Rosarium to największy tego typu ogród w Polsce
• 620 m tras (46 przeszkód, 39 platform i 8 szybkich kolejek tyrolskich) znajduje się w Śląskim Parku Linowym,
• 2,2 tys m wynosi długość odcinka kolejki od Stadionu Śląskiego do Śląskiego Wesołego Miasteczka,
• 4 osoby mogą jeździć w jednej kanapie odtworzonej kolejki „Elka”, a 8 zmieści się do jednej gondoli „Elki”,
• 5 m/s to maksymalna prędkość kolejki linowej.

Park istnieje od 66 lat. I warto go zawsze odwiedzić.

 

GALERIA (zdjęć: 2)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023