Start Aktualności W Bytomiu cztery osoby zginęły w pożarze

W Bytomiu cztery osoby zginęły w pożarze

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 28 lutego 2018

Fot.: Andrzej Bęben

Straż pożarna wykaże, co było przyczyną, tragicznego w skutkach, pożaru

Ratownicy z bytomskiej stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach przyjęli w środę (28 lutego 2018 r.) o 10:45 standardowe wezwanie do pomocy dla ofiar pożaru w wielorodzinnym domu, familoku, w Bytomiu (przy ul. Adolfa Piątka). Na miejscu okazało się, że nie ma już komu pomagać. W pożarze zginęły cztery osoby.

– Trudno było je zidentyfikować, więc nie wiadomo, w jakim były wieku – relacjonuje wpr.pl ratownik uczestniczący w akcji. – Z tego co nam wiadomo, straż pożarną powiadomili mieszkańcy, bo byli zaniepokojeni tym, że w domu może ulatniać się czad. Poprosili, by strażacy wykonali odpowiednie pomiary.

W mieszkaniu na parterze strażacy znaleźli zwłoki czterech osób: trzech mężczyzn i kobiety. Gdy weszli, to tliły się jeszcze meble. „Prawdopodobna przyczyna tragedii to zaprószenie ognia od papierosa. To jedyne mieszkanie, gdzie byli lokatorzy w tej kamienicy. W tym konkretnym pomieszczeniu nie było sprawnej instalacji elektrycznej, nie było też żadnego pieca, skąd mógłby wydostać się ogień” - podało radio RMF FM.

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023