Start Aktualności Express(owa) pomoc także dla... nurka

Express(owa) pomoc także dla... nurka

WPR

DLA PACJENTÓW | 24 sierpnia 2017

Fot.: Andrzej Bęben

Zaledwie co piąty Polak - w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy - potrafi i stara się jej udzielić

Zaledwie co piąty Polak - w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy - potrafi i stara się jej udzielić. Nie wiesz jak to zrobić? Naucz się w ramach projektu "Express(owa) pomoc". Tym razem akcja zawita do Pszczyny, 25 sierpnia 2017 r..

"Express(owa) pomoc" to projekt Radia Express FM, realizowany wspólnie z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz z policją - w tym przypadku: Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. W ramach akcji wszyscy chętni mogą się nauczyć przede wszystkim resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy układania poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej, czyli tego, co można wykonać jeszcze przed przyjazdem karetki. Czwarta odsłona akcji "Express(owa) pomoc" zaistnieje na rynku w Pszczynie.

W piątek, 25 sierpnia, w godz. 16.00-18.00 znowu będzie okazja do tego, by poćwiczyć umiejętności z tego zakresu. Poza ratownikami medycznymi, na miejscu będą funkcjonariusze z pszczyńskiej policji. A dodatkowo pojawią się także instruktorzy nurkowania, którzy poruszą kwestię wypadków nurkowych (od przyczyn, aż po ratowanie nurka nieprzytomnego i przytomnego).Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne. Do zobaczenia w piątek w Pszczynie!

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023