Start Aktualności Maratony, otwarcie Stadionu Śląskiego i nasi czuwają

Maratony, otwarcie Stadionu Śląskiego i nasi czuwają

WPR

DLA PACJENTÓW | 29 września 2017

Fot.: Andrzej Bęben

Kilka karetek typ P oraz dwa ambulanse typu S (z lekarzem). będzie stanowiło tzw. zabezpieczenie medyczne imprezy PKO Silesia Marathon

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach będzie czuwać, wzorem poprzednich lat, nad bezpieczeństwem startujących 1 października w PKO Silesia Marathon. Ratownicy WPR będą obecni nie tylko w wielu punktach medycznych na trasie. Będą także biegli w maratonie, bo wśród nich jest wielu miłośników biegania. Pogotowie zapewnia również tzw. zabezpieczenie medyczne na mecie maratonu i w dniu Dnia Otwartego Stadionu Śląskiego.

Do pokonania 42195 m (połowa mniej dla startujących w półmaratonie) z metą na nowej bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Kilka tysięcy biegaczy przebiegnie ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich. Zawody z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę biegaczy. Nie tylko z naszego regionu, ale i z całego kraju. Na starcie 1 października nie zabraknie też zawodników z ponad 20 krajów.

Dla wszystkich maraton to duży wysiłek. Nie wszyscy dobiegną do mety na Śląskim. Niektórzy mogą potrzebować pomocy medycznej. I do dyspozycji tych biegaczy, oby było ich jak najmniej, będą zespoły medyczne Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W sumie nad bezpieczeństwem biegaczy i uczestniczących w otwarciu Stadionu Śląskiego będą czuwać zespoły ratowników pieszych (będą patrolować odcinki trasy biegów, okolice stadionu oraz trybuny), kilka karetek typ P oraz dwa ambulanse typu S (z lekarzem).


Więcej o biegach PKO Silesia Marathon.
Więcej o Stadionie Śląskim.

 

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023