Start Aktualności Dobry start w regionalnych mistrzostwach reprezentacji WPR

Dobry start w regionalnych mistrzostwach reprezentacji WPR

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 19 maja 2023

Fot.: FB WPR

Brawo!

„ZRM z Żor zajmuje 2 miejsce w Regionalnych Mistrzostwach w Świdncy" – czytamy na profilu facebookowym profilu WPR w Katowicach. Regionalne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ratownictwie Medycznym - ŚWIDNICA 2023 (17-19 maja) miały status eliminacji do XX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji tych zawodów zajęła ekpia z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Drugie miejsce i kartę startu w krajowej rywalizacji wywalczył zespół ratownictwa medycznego w składzie:
• Wirginia Lach
• Sławomir Torbicki,
•  Wojciech Hajok.

W zawodach wystartowały 23 zespoły z całej Polski. Sprawdzały się w czterech (w tym w jednym nocnym) zadaniach medycznych i sprawnościowych. Punkty zadaniowe rozmieszczono na terenie powiatu świdnickiego. Celem konkurencji było ćwiczenie podejmowania czynności ratunkowych wobec osób w stanie zagrożenia życia – poinformowali organizatorzy.

WPR-owski FB podał również, że „drugi zespół z Mikołowa, który reprezentował nasze pogotowie też spisał się bardzo dobrze”. Czternaste miejsce zajął mikołowski zespół w składzie: Maria Obecna, Krzysztof Gimlik i Grzegorz Czernik. „Dyrektor Łukasz Pach osobiście złożył gratulacje zwycięzcom. Gratulujemy Wam serdecznie!”. Również wpr.pl dołącza się do gratulacji życząc już teraz powodzenia w rywalizacji o tytuł mistrza Polski w ratownictwie medycznym.

Organizatorem zawodów, z których reprezentacje WPR wróciły z tarczą, był Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

 

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023