Start Aktualności Miejsce Stacjonowania w Łaziskach Górnych oficjalnie otwarte

Miejsce Stacjonowania w Łaziskach Górnych oficjalnie otwarte

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 20 lutego 2023

Fot.: Andrzej Bęben

Grzegorz Czernmik (od lewej) i Łukasz Piegza 20 lutego pełnili dyżur...

W poniedziałek (20 lutego). Z udziałem dyrekcji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, władz gminy i dyżurujących na zmianie ratowników medycznych. Faktycznie w nowej lokalizacji, która zastąpiła poprzednią w Orzeszu, ratownicy z lokalizacji w Łaziskach Górnych działają od 1 lutego. Dziennie średnio podczas 12-godzinnego dyżuru dysponowani są do 6-8 zdarzeń.

Siedziba mieści się w budynku przychodni miejskiej. Gmina wyremontowała pomieszczenia. Jest w nim pokój centralny, sypialnia, szatnia oraz mała kuchnia. Budynek niedawno zostało ocieplony, a w lokum dla ratowników medycznych zainstalowana jest klimatyzacja.

Aleksander Wyra, burmistrz Łazisk Górnych podkreślił, że gmina zrobiła wszystko, by zagwarantować ratownikom obsługującym to miejsce stacjonowania jak największy komfort. A chce zrobić jeszcze więcej. Zamierza wybudować garaż dla ambulansu. Burmistrz Wyra zapewnił, że jeśli nic nieprzewidzianego nie stanie na przeszkodzie, to jeszcze w tym półroczu karetka będzie miała gdzie garażować.

Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach i Marcin Flaczyński, przewodniczący Rady Społecznej WPR podziękowali za pomoc gminy, podkreślając, że warunki pracy dla ratowników w punkcie w Łaziskach Górnych są nieporównywalne z tym, co mieli w poprzednim miejscu stacjonowania.

W całej rozciągłości zgadzają się z tym ratownicy, którzy w dniu oficjalnego otwarcia punktu dyżurowali. Grzegorz Czernik (10 lat stażu w ratownictwie medycznym) i Łukasz Piegza (12 lat pracy w ratownictwie) stwierdzili obrazowo, że teraz to mają komfort pracy.

Poprzedniego miejsca stacjonowania w Orzeszu nie w sposób było utrzymać bez zainwestowania większych pieniędzy w remont. Przeciekający dach to tylko jedna z kilku, nazwijmy to, słabych stron poprzedniej lokalizacji.

Gdy już w Łaziskach Górnych będzie garaż dla ambulansu, to już będzie całkiem OK. I telewizor w dyżurce ratowników też pewnie wkrótce pojawi się.

 

GALERIA (zdjęć: 9)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023