Start Aktualności Na placu budowy stacji w Mysłowicach

Na placu budowy stacji w Mysłowicach

FB WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 stycznia 2023

Fot.: Patryk Pyrlik

Prace nad budową nowoczesnej stacji pogotowia ratunkowego w Mysłowicach idą zgodnie z planem – podano na profilu facebookowym Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Nasz fotograf Patryk PYRLIK był tam i na fotkach uwiecznił, to co dotychczas zostało zrobione.

W Mysłowicach przy ul. Mikołowskiej powstaje nowa stacja pogotowia ratunkowego. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie sąsiadującym z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej – czytamy na FB. Budowa stacji będzie kosztowała 4,7 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu województwa śląskiego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W nowym budynku będą znajdowały się pomieszczenia wypoczynku dla ratowników, węzły sanitarne wraz z szatniami, świetlica z jadalnią, pomieszczenie ze stanowiskiem komputerowym, podręczny magazyn leków, dwa garaże wraz z węzłem sanitarnym do dezynfekcji, pomieszczenia do przechowywania tlenu medycznego i odpadów medycznych. Obiekt ponadto wyposażony zostanie w instalację fotowoltaiczną – wylicza autor facebookowej notki.

Zespoły ratownictwa medycznego wprowadzić mają się do budynku Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach (według planu) w czerwcu 2024 r. Jak na razie – i oby tak dalej – nie ma przesłanek ku temu, by inwestycja zakończona została w późniejszym terminie.

 

GALERIA (zdjęć: 16)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022