Start Aktualności Wstęga przecięta – nowy punkt w strukturze WPR w Katowicach

Wstęga przecięta – nowy punkt w strukturze WPR w Katowicach

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 1 grudnia 2022

Fot.: Andrzej Bęben

Zgodnie z tradycją...

1 grudnia zaczęło oficjalnie funkcjonować w Łanach Miejsce Stacjonowania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Przecięto wstęgę. Wicemarszałek śląski Anna Jedynak, wicestarosta powiatu gliwickiego Adam Wojtowicz i dyrektor WPR w Katowicach Łukasz Pach tradycji dali zadość.

W kameralnej uroczystości uczestniczyli także radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, z Gliwic i Pyskowic i ratownicy medyczni z Łanów i Gliwic. O nowej placówce w strukturze WPR już pisaliśmy, odsyłamy do tego tekstu.

W okolicznościowych mowach dyrektor WPR podkreślił, że w nowym punkcie stacjonują zespoły ratownictwa medycznego, które – gdy zajdzie taka potrzeba – będą pomagać także mieszkańcom Opolszczyzny, odległej od Łanów zaledwie o kilkanaście kilometrów.

Marszałek śląski życzyła ratownikom, by mieli jak najmniej wezwań do interwencji, a każda z nich była skuteczna.

Wicestarosta gliwicki podkreślił, że zespół bazujący w Łanach, w dawnym budynku punktu poboru opłat przy autostradzie A-4, wzmocni system ochrony zdrowia w powiecie.

Na rzeczoną okoliczność marszałek śląski Jakub Chełstowski przesłał do Łukasza Pacha list następującej treści:

„Szanowny Panie Dyrektorze,
ratownicy medyczni zasługują na to, aby w dobrych warunkach pracować i odpocząć przed kolejnym wezwaniem do potrzebującego pomocy medycznej pacjenta.

Cieszy mnie fakt, że wspólne nasze działania wraz z Ministerstwem Zdrowia, Wojewodą Śląskim, Starostą Powiatu Gliwickiego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach pozwoliło w dniu dzisiejszym uroczyście otworzyć nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego. To także doskonała wiadomość dla okolicznych mieszkańców, którym bezpieczeństwo i zaopiekowanie medyczne wzrośnie.

Inwestowanie i rozbudowa infrastruktury ochrony zdrowia cieszy najbardziej. Ulepszanie organizacji systemu ochrony zdrowia, tak aby był on przyjazny dla pacjenta jest naszym priorytetem, ponieważ należy do najważniejszych problemów polityki społecznej.

Jestem przekonany, że nowa siedziba Zespołu Ratownictwa Medycznego pozwoli udoskonalić Państwu pełnienie misji ratowania życia ludzkiego. Praca na stanowisku ratownika medycznego wymaga odpowiedzialności oraz zaufania publicznego. To Wy w pierwszych momentach kontaktu z pacjentem decydujecie o jego życiu. Towarzyszący stres musi ustąpić miejsca opanowaniu, rozsądkowi i szybkiej, właściwej decyzji.

Życzę wszystkim służbom medycznym satysfakcji z pracy, aby towarzyszyła Wam radość z tego co najcenniejsze — ratunku życia drugiego człowieka”...

A po tym, jak tradycji stało się zadość, były rozmowy przy kawie, a na koniec wspólne zdjęcie...

GALERIA (zdjęć: 17)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022