Start Aktualności Nowe miejsce stacjonowania ZRM przy autostradzie A-4

Nowe miejsce stacjonowania ZRM przy autostradzie A-4

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 30 listopada 2022

Fot.: Kacper Malczyk

Obiekt mamy użyczony na trzy lata z możliwością przedłużenia umowy...

Małe, ale całkiem przyjemne, święto przed nami, w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. W czwartek (1 grudnia) otwarta zostanie placówka Miejsca Stacjonowania WPR w Katowicach – w Łanach (gm. Rudziniec, pow. gliwicki). Wcześniej była tu stacja poboru opłat dla korzystających z autostrady A-4. Dostosowaliśmy ją do nowych zadań.

W nowym punkcie będzie czuwała czwórka ratowników, w dwuosobowych składach, podczas 12-godzinnych zmian.

– Obiekt przekazał nam w bezpłatne użyczenie katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Adaptację do nowych potrzeb i zadań rozpoczęliśmy na przełomie października i listopada. Do dyspozycji ratowników jest ok. 90 m kw. powierzchni użytkowej. Pomieszczenia są klimatyzowane, jest centrala wentylacyjna wraz z rekuperacją powietrza – informuje Stanisław Gryzak, kierownik Działu Techniczno-Logistycznego. WPR w Katowicach. – Pomieszczenia są zgodne ze wszelkimi wymogami. Mamy tu część socjalną, dyżurkę, kuchnię, szatnię, węzeł sanitarny, pomieszczenie magazynowe, parking dla pracowników. Teren jest ogrodzony i monitorowany przez GDDKiA. Punkt wyposażony jest w agregat prądotwórczy, gdyby doszło do przerw w zasilaniu. Jako WPR ponosimy tylko opłaty eksploatacyjne, bo obiekt mamy użyczony na trzy lata z możliwością przedłużenia umowy... Część sprzętu informatycznego i mebli to darowizna z Krajowej Administracji Skarbowej. Na drobne roboty konserwacyjne (adaptacyjne) wydaliśmy 2 tys. zł. Na dostosowanie zjazdu (wraz z projektem) na potrzeby ambulansu 27 tys. zł brutto. Było to konieczne z uwagi na zmianę organizacji ruchu. Opomiarowanie energii elektrycznej pomieszczeń kosztowało 8 tys. zł

Do uczestnictwa w uroczystym otwarciu (1 grudnia, 10:00) nowej placówki WPR dyrektor Łukasz Pach zaprosił m.in.: Jakuba Chełstowskiego (marszałek województwa śląskiego), Annę Jedynak (wicemarszałek województwa śląskiego), Jarosława Wieczorka (wojewodę śląskiego), Włodzimierza Gwiżdża (starosta powiatu gliwickiego) i Marcina Flaczyńskiego (przewodniczący Rady Społecznej WPR w Katowicach).

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022