Start Aktualności Michał Kucap doktorem nauk o zdrowiu

Michał Kucap doktorem nauk o zdrowiu

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 8 listopada 2022

Fot.: FB WPR

Świeżo upieczony doktor nauk o zdrowiu jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

„Z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że Michał Kucap wieloletni pracownik Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach obronił dziś (8 listopada – wpr.pl) rozprawę doktorską i tym samym uzyskał tytuł Doktora nauk o zdrowiu. Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyła Dyrekcja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Rodzina oraz najbliżsi pracownicy” – podano na facebookowym profilu WPR w Katowicach. Przyłączamy się do gratulacji.

Dr nauk medycznych Michał Kucap, obecnie pełnomocnik dyrektora WPR w Katowicach ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania, obronił pracę „Pacjent do 18. roku życia w praktyce działalności Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach w latach 2014 – 2017". Promotorem tego doktoratu był prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Robert Gałązkowski, a promotorem pomocniczym dr hab. n. med. i n. o zdr. Klaudiusz Nadolny. Pierwszy z promotorów jest dyrektorem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugi szefuje Rejonowemu Pogotowiu Ratunkowemu w Sosnowcu.

Głównym celem pracy była analiza interwencji realizowanych przez zespół ratownictwa medycznego u pacjentów poniżej 18. roku życia w rejonie operacyjnym Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2017 r.

„Problematyka pacjenta pediatrycznego w opiece przedszpitalnej jest rzadko przedstawiana w literaturze medycznej. Skutkuje to małą liczbą danych naukowych zebranych w ramach działania Zespołów Ratownictwa Medycznego. Przeprowadzone przez Autora badania w ramach działania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, które zabezpiecza 2,7 mln mieszkańców Polski, znacząco wpłynie na rozwój wiedzy w zakresie opieki nad pacjentem pediatrycznym i z pewnością przyczyni się do poprawy wykonywanych medycznych czynności ratunkowych przez Zespół Ratownictwa Medycznego…” podkreślone zostało w recenzji pracy doktorskiej mgr. Michała Kucapa.

Świeżo upieczony doktor nauk o zdrowiu jest absolwentem Wydziału Lekarskiego z pododdziałem lekarsko-dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku ratownictwo medyczne. Od kilkunastu lat jest ratownikiem medycznym dyżurującym w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. Jest także wojewódzkim koordynatorem ratownictwa medycznego województwa śląskiego. Wykłada na kierunku ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa na uczelniach wyższych. To także prelegent na wielu sympozjach i konferencjach związanych z tematyką ratownictwa medycznego oraz medycyny ratunkowej. Autor wielu publikacji oraz uczestnik mistrzostw ratownictwa medycznego w rolach zawodnika i sędziego…

Jeszcze raz gratulujemy!

czytaj też:

Wieści

EKG w praktyce ZRM

5 grudnia 2022

Ostatnie wideo

Podziękowania

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022

Podziękowania od PCK dla ratowników WPR

21 października 2022