Start Aktualności Walczył do końca, przegrał tę walkę z rakiem

Walczył do końca, przegrał tę walkę z rakiem

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 25 października 2022

Fot.: ARC

Oddany pacjentom, zawsze chętny do pomocy, wspaniały przyjaciel...

Nie wygrał. Nie żyje Antoni Mazur, ratownik medyczny, przez 20 lat pracujący w radzionkowskiej stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Nie dał rady wygrać z chorobą nowotworową, z rakiem prostaty z przerzutami. Niech Mu ziemia lekką będzie.

Współtworzył Stowarzyszenie „Medycy Nadziei”, którego myśl przewodnia brzmi: NIE JESTEŚ I NIE ZOSTANIESZ SAM. Tak rodzina śp. Antoniego relacjonowała Jego walkę z chorobą na portalu zrzutkowym… „Lekarze stwierdzili nowotwór prostaty, przerzuty na wątrobę i kości, uszkodzenie kręgosłupa odc. Th1-Th5, całkowity paraliż kończyn dolnych… to obraz ostatnich kilku dramatycznych tygodni… Rozpoznania spadające na nas jak grom z jasnego nieba… Badania markerów wykonane w marcu 2022 wskazały marker PSA 38, w maju 350, a w czerwcu 708. Norma jest do 4 ng/ml… 23.06 badanie USG wykazało, że wątroba jest usiana niepoliczalnymi zmianami typu meta oraz jest zakwalifikowana do przeszczepu. Tomograf komputerowy z 11.07 ujawnił ogniska przerzutowe w kręgosłupie, biodrze i łopatce.  Naciek na kręgosłupie odc. Th1-Th5 obejmujący rdzeń kręgowy spowodował gwałtowny ucisk oraz całkowity, nagły paraliż kończyn dolnych – 17.07 koledzy z pogotowia zabrali Antosia w trybie pilnym do szpitala. 18.07 wykonana biopsja gruczołu krokowego, 3.08 określono Adenocarcinoma Gleason score 8 (4+4) – nowotwór prostaty. 1.08 w szpitalu urazowym wykonano operację kręgosłupa - oczyszczono przestrzeń kanału rdzeniowego z tworu guzowatego…”.

 – Składam, wraz z pracownikami WPR w Katowicach, wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny, Przyjaciół oraz Bliskich Antoniego Mazura, który przegrał walkę z chorobę. Oddany pacjentom, zawsze chętny do pomocy, wspaniały przyjaciel... Ogromna strata... Spoczywaj w pokoju – przekazał wpr.pl Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach.

„Nadzieja umiera ostatnia, dzięki Twojemu wsparciu, będziemy mieć ją nadal… Antek pragnie żyć”. Antoni Mazur już nie potrzebuje pomocy. STTL.

 

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023