Start Aktualności Wizyta lekarza Pogotowia Ratunkowego ze Zrenjanina

Wizyta lekarza Pogotowia Ratunkowego ze Zrenjanina

JW

DLA LEKARZY DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 26 października 2016

WPR w Katowicach gościł doktor Mihajlo Papić, na co dzień pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w serbskim Zrenjaninie

Dr Mihajlo Papić (drugi na zdjęciu od prawej) zapoznał się z funkcjonującym w Polsce systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dyrektor WPR w Katowicach, Artur Borowicz opisał gościowi pozycję naszej jednostki w skali kraju i świadczone przez nas usługi.

W Szopienicach Klaudiusz Nadolny, ratownik medyczny koordynujący Ośrodka Koordynacji WPR, wyjaśnił gościowi z Serbii na czym polega praca i procedury w trzech naszych Zintegrowanych Dyspozytorniach Medycznych, a Iwona Zygmuntowicz, kierownik Działu Transportu Sanitarnego i Zabezpieczenia Medycznego WPR wytłumaczyła mu nasze różnice między transportem systemowym a komercyjnym. Z kolei na Stacji Pogotowia Ratunkowego WPR w Katowicach przy ul. Powstańcow dr Tomasz Krybus pokazał dr. Papiciowi nasze ambulanse i zamontowany w nich sprzęt.

Zrenjanin jest 120-tysięcznym miastem w okręgu Wojwodina. Jego mieszkańców w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia zabezpieczają cztery zespoły ratownictwa medycznego, w tym jeden z rezerwy. Przewozy komercyjne pacjentów są więc tam możliwe tylko z wykorzystaniem ambulansów systemowych.

Tamtejsze pogotowie ratunkowe (Slużba hitne medicinske pomoći) wchodzi w skład jednostki medycznej Domu Zdrowia im. „Dr. Boszko Vrebalov” w Zrenjaninie, który rozpoczął działaność w marcu 1953 roku. W Wojwodinie każde pogotowie ratunkowe ma inny telefoniczny numer alarmowy dla wzywających pomocy medycznej.

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023