Start Aktualności Prehospital Trauma Life Support - szkolenie dla pracowników WPR w Katowicach

Prehospital Trauma Life Support - szkolenie dla pracowników WPR w Katowicach

Ośrodek Szkolenia

DLA RATOWNIKÓW KURS MEDYCZNYCH CZYNNOŚCI RATUNKOWYCH | 29 września 2022

Zapraszamy (18-19 października) na kurs Prehospital Trauma Life Support, renomowanej jakości program edukacyjny z zakresu postępowania z pacjentem po urazie w opiece przedszpitalnej. Dla pracowników WPR w Katowicach cena promocyjna 800 zł!

Kliknij tu, by zapisać się na ten kurs.

Prehospital Trauma Life Support jest najstarszym i jednym z najbardziej rozpowszechnionych programów edukacyjnych z zakresu postępowania z pacjentem po urazie w opiece przedszpitalnej. Jego program wywodzi się bezpośrednio z ATLS ( Advanced Trauma Life Support ) a jego merytoryka jest nadzorowana przez American College of Surgeon’s Committee on Trauma. PHTLS. Jest to kurs certyfikowany przez NAEMT. Kursy PHTLS poprawiają jakość opieki i zmniejszają śmiertelność. Program opiera się na filozofii kładącej nacisk na traktowanie pacjenta po urazach wielonarządowych jako wyjątkowej jednostki o specyficznych potrzebach. PHTLS promuje krytyczne myślenie jako podstawę zapewniania wysokiej jakości opieki. Opiera się na przekonaniu, że mając dobry zasób wiedzy i kluczowe zasady, personel medyczny jest w stanie podejmować rozsądne decyzje dotyczące opieki nad pacjentem.

Kurs wykorzystuje uznany na całym świecie podręcznik PHTLS i obejmuje następujące tematy: 
• fizjologia życia i śmierci,
• ocena sceny,
• ocena stanu pacjenta, 
• drogi oddechowe, 
• oddychanie, wentylacja i oksygenacja,
• krążenie, krwotok i wstrząs, 
• pacjenci niepełnosprawni, 
• symulacje.

PHTLS jest światowym złotym standardem w edukacji przedszpitalnej w zakresie urazów i jest nauczany w 64 krajach. PHTLS jest odpowiedni dla ratowników , ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy i innych zaangażowanych w udzielanie pomocy przedszpitalnej. Za udział w kursie PHTLS ratownik medyczny otrzymuje 16 punktów edukacyjnych.

Kilka informacji o NAEMT
Utworzone w 1975 roku i liczące ponad 75 000 członków, National Association of Emergency Medical Technicians (NAEMT) jest jedynym krajowym stowarzyszeniem reprezentującym interesy zawodowe wszystkich pracowników ratownictwa medycznego, w tym ratowników medycznych, techników ratownictwa medycznego i innych specjalistów zajmujących się  przedszpitalną, szpitalną  i pozaszpitalna opieka medyczna w nagłych wypadkach.

Członkowie NAEMT pracują we wszystkich sektorach ratownictwa medycznego, w tym w agencjach rządowych, straży pożarnej, pogotowiu ratunkowym, w szpitalach, firmach prywatnych, środowisku przemysłowym oraz w wojsku. NAEMT służy swoim członkom, opowiadając się w kwestiach, które wpływają na ich zdolność do zapewnienia wysokiej jakości opieki nad pacjentem, zapewniając wysokiej jakości edukację, która poprawia wiedzę i umiejętności praktyków oraz wspierając badania i innowacje w ratownictwie medycznym.

A oto podstawowe dane polecanego kursu:
• termin: 18-19 października 2022 r.,
• godziny zajęć:
1 dzień: 7:45-17:20,
2 dzień: 8:00-17:45,
• zgłoszenia: https://forms.office.com/r/irYVjaR9vn
• maksymalna liczba osób uczestniczących w zajęciach: 20 osób.

W plikach do pobrania znajduje się plan kursu. Miejsce kursu: Sala audiowizualna WPR w Katowicach (40-024) przy ulicy Powstańców 52. Więcej informacji udziela:

OŚRODEK SZKOLENIA, ul. Powstańców 52, 40-024 Katowice, telefon: 32 609 31 57, mail: osrodekszkolenia@wpr.pl. Biuro jest czynne w godzinach 7:00-15:00.

GALERIA (zdjęć: 3)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Lwowskie pogotowie ratunkowe dyrektorowi WPR w KAtowicach

15 marca 2023

Za wsparcie Ukraińców w walce z rosyjskim agresorem

23 lutego 2023

Przedszkolaki dziękują Michałowi Maliszowi

31 stycznia 2023

Kolejne podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

31 stycznia 2023

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022