Start Aktualności Współdziałaliśmy ze służbami w ćwiczeniach „Guido 2022”

Współdziałaliśmy ze służbami w ćwiczeniach „Guido 2022”

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 29 września 2022

Fot.: Patryk Pyrlik

Współdziałaliśmy na powierzchni...

W zabytkowej Kopalni Guido i także już zabytkowej Sztolni Królowa Luiza (to składowe zabrzańskiego Muzeum Górnictwa Węglowego) Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przeprowadziła (28 września) ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Cel tych ćwiczeń: sprawdzenie „współdziałania służb w przypadku zdarzenia kryzysowego mogącego wystąpić pod ziemią”.

I na ziemi również. Sprawdzali się w ćwiczeniach „Guido 2022”: policja (łącznie z oddziałem prewencji, Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym, Nieetatową Grupą Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego i negocjatorami), straż pożarna, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

W ćwiczeniach przeprowadzonych m.in. na podziemnych trasach turystycznych kompleksu (o łącznej długości ponad 10 km) byli zaangażowani strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu oraz Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z komend miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach i Katowicach.

Pod ziemią sprawdzano „współdziałania służb” po tym, jak doszło do podziemnego wybuchu nieznanej substancji. Na powierzchni – ćwiczono akcję związaną z pożarem autobusu wskutek detonacji materiału wybuchowego.

Tę część „współdziałania służb w przypadku zdarzenia kryzysowego” utrwalił Patryk Pyrlik.

 

 

GALERIA (zdjęć: 12)
czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023