Start Aktualności XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym otwarte!

XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym otwarte!

Radio Katowice, FB WPR w Katowicach

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 15 września 2022

Fot.: Patryk Pyrlik

Prawie 170 osób z przeszło 60 zespołów medycznych z Polski i zagranicy rywalizuje w XIX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Do zawodów zgłosiły się także zespoły z Austrii, Czech i Wielkiej Brytanii. Impreza odbędzie się na terenie Katowic, Chorzowa, Pszczyny i Zabrza. – Aglomeracja śląska do soboty będzie najbezpieczniejszym miejscem w kraju – powiedział Radiu Katowice dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach. Otwarci Mistrzostw dokonano 14 września. 

Na profilu facebookowym WPR w Katowicach czytamy m.in.:

„XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym oficjalnie rozpoczęte. Przez kolejne trzy dni (14-17 września – przyp. wpr.pl) 170 członków zespołów medycznych będzie rywalizować o mistrzowski tytuł w zadaniach-symulacjach wypadków

W oficjalnym otwarciu Mistrzostw na Stadionie Śląskim udział wzięli m.in. Waldemar Kraska – sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Agnieszka Tuderek-Kaleta – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Ministerstwie Zdrowia, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, radna sejmiku śląskiego Alina Nowak (...) oraz ratownicy medyczni z całej Polski .

– Od wielu miesięcy przygotowywaliśmy się do tego wyjątkowego wydarzenia. Zawody to doskonała okazja do weryfikacji umiejętności ratowników pracujących na terenie naszego kraju. Nie chcielibyśmy jednak wzbudzać niepokoju wśród mieszkańców – proszę pamiętać, że wszystkie symulowane zdarzenia w tych dniach są przygotowane na tę wyjątkową okazję, w oparciu o realne sytuacje. Podczas zawodów mieszkańcy będą mieli okazję przyjrzeć się pracy ratowników z bliska i zgłębić zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Serdeczne zapraszamy mieszkańców do śledzenia zmagań ratowników medycznych podczas tych prestiżowych zawodów – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach”.

 

Autorem zdjęć z otwarcia XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym jest Patryk Pyrlik.

 

GALERIA (zdjęć: 38)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Minister zdrowia dyrektorowi WPR w Katowicach

20 września 2022

Od Areospace Industries za istotny wkład...

19 września 2022

I taka statuetka też do nas trafiła

19 września 2022

Od przemyskiego Pogotowia - dziękujemy

19 września 2022

Premier do uczestników XIX Mistrzostw Polski...

19 września 2022

Marszałek Sejmu do uczestników i organizatorów XIX Mistrzostw...

14 września 2022

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022