Start Aktualności Marszałkowski Budżet Obywatelski: 105 zadań do wyboru

Marszałkowski Budżet Obywatelski: 105 zadań do wyboru

UMWŚ, WPR

OGŁOSZENIA DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 25 sierpnia 2022

Fot.: UMWŚ

Można już głosować, do 12 września. Do głosowania w IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego (elektronicznie lub za pomocą aplikacji) uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje 6 punktów:
• 3 punkty - dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz
• 3 punkty - dla zadań zgłoszonych w pulach REGIO.

Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przypomina, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Uwaga.Głosujący na jedną ze 105 propozycji podają swoje dane osobowe.

A oto instrukcja głosowania – w panelu dostępnym na stronie bo.slaskie.pl – w czterech krokach...

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ.

KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz SMS-em na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ.

Uwaga. Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania. Ewentualne problemy z głosowaniem można zgłaszać mailowo na adres: budzetobywatelski@slaskie.pl.

Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.

Wyniki głosowania poznamy jeszcze we wrześniu!

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji głosujący zdecydowali, że do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach ma trafić motoambulans. No i mamy taki pojazd. A zatem...

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 105 zadań dopuszczonych do głosowania.

  

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023