Start Aktualności Ratownicy z „Miedzi” trenują do międzynarodowych zawodów w USA

Ratownicy z „Miedzi” trenują do międzynarodowych zawodów w USA

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 sierpnia 2022

Fot.: KGHM

Dwa razy zdobyli mistrzostwo, regularnie zajmują miejsca w czołówce

Drużyna jest 10-osobowa. Najlepsi z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego, oddziału KGHM. Po paroletniej przerwie wywołanej pandemią, powracają do międzynarodowej rywalizacji. Szykują się do zawodów National Mine Health and Safety Academy, Beaver w Wirginii Zachodniej (USA). Zawody rozpoczną się 11 września.

 Ratownicy KGHM od wielu tygodni przygotowują się do zawodów. W USA będą rywalizować, w kilku konkurencjach, z drużynami z całego świata. Sprawdzą swoje siły w symulowanej akcji ratowniczej, akcji gaśniczej, akcji ratowniczej na wysokości i udzielaniu pierwszej pomocy.

– Nasza drużyna złożona jest z ratowników, którzy mają doświadczenie zarówno w prowadzeniu akcji ratowniczych jak i zarządzaniu sztabem podczas różnych działań. Ideą zawodów jest spotkanie drużyn z całego świata oraz wymiana umiejętności. Oczywiście, rywalizacja podczas zawodów i osiągnięcie jak najlepszego miejsca cieszyłoby, ale to nie będzie najważniejsze – powiedział podczas spotkania (16 sierpnia) z dziennikarzami Radosław Stach, dyrektor JRGH.

Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie będą reprezentować KGHM na międzynarodowych zawodach po raz dwunasty. Dwa razy zdobyli mistrzostwo, regularnie zajmują miejsca w czołówce.

Pierwsze zawody odbyły się w roku 1999, w których również uczestniczyła drużyna KGHM. Międzynarodowe Zawody Zastępów Ratowniczych organizowane są co dwa lata. Ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 roku zawody odwołano i przeniesiono na rok 2022.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023