Start Aktualności ZRM zjadą na Śląsk, by powalczyć o mistrzostwo Polski

ZRM zjadą na Śląsk, by powalczyć o mistrzostwo Polski

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 sierpnia 2022

Fot.: OS WPR w Katowicach

Coraz bliżej XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Organizuje je Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. Od 14 do 17 września potrwa rywalizacja o tytuł mistrza Polski w ratownictwie medycznym. Nie zdobędą go nasi ratownicy, bo regulaminowo i zwyczajowo przedstawiciele organizatora zawodów startują poza konkursem.

Przypomnieć należy, że w 2020 oraz 2021 r. nie organizowano mistrzostw, z wiadomych przyczyn. W tej sytuacji tytułu mistrza Polski, wywalczonego w Legnicy, bronić będzie, w XIX Mistrzostwach ekipa ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Wówczas drugie miejsce zajęli ratownicy z Opoczna, a trzecie ze Szczecina. W mistrzostwach (11-12 września 2019 r.) rywalizowało rywalizowało 38 drużyn. Legnica po raz pierwszy była organizatorem tej rangi zawodów. Zawodnicy sprawdzali się w siedmiu konkurencjach. To tyle historii.

Na XIX Mistrzostwami patronat honorowy objęli: minister zdrowia, marszałek śląski, wojewoda śląski, prezydenci: Katowic, Chorzowa, Pszczyny i Zabrza (w tych miastach będą rozgrywane zawody), krajowego konsultanta wd. medycyny ratunkowej, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Sztab organizacyjny XIX Mistrzostw Polski zakłada, że na starcie stanie ok. 60 ZRM. Nadal można zgłosić swój akces. Ratownicy mają rywalizować (prawdopodobnie) w 10 „zadaniach z zakresu medycyny ratunkowej” – czytamy na dedykowanej Mistrzostwom stronie internetowej. A nad przebiegiem zawodów ma czuwać ok. 50 sędziów. To oni będą oceniać wykonujących zadania.

Jakie? To tajemnica kuchni organizatorów. Co nieco do nas dotarło, ale też musimy przestrzegać zasadę milczenia. Możemy wyjawić, że wszystkie zadania-konkurencje będą ciekawe, z każdego punktu widzenia. Jedno z tych zadań będzie tak niezwykłe, że film pokazujący rywalizację ZRM, na YouTube cieszyłby się sporym zainteresowaniem. Sensacyjnie prezentuje się to zadanie.

Należy mieć nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, gdy planowane na początek września XIX Mistrzostwa w Białymstoku trzeba było odwołać.

 

Więcej o XIX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022