Start Aktualności Prezenty dla ratowników od Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’uda

Prezenty dla ratowników od Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’uda

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 11 sierpnia 2022

Fot.: ŁP

Pięć stacji podkarpackich stacji pogotowia ratunkowego dostanie w prezencie m.in. ponad 20 defibrylatorów i respiratorów. Darczyńcy to nietuzinkowi i darowizna niemała. Na tyle znaczni, że w symbolicznym przekazaniu sprzętu dyrektorom pogotowia z Rzeszowa, Krosna i Przemyśla uczestniczył (10 sierpnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Sprzęt medyczny o wartości 10 mln USD przekazało saudyjskie Centrum Pomocy im. Króla Salmana. To m.in. aparaty USG, defibrylatory, komory laminarne, masażery klatki piersiowej, respiratory.

– Ten sprzęt trafi nie tylko do jednostek z Podkarpacia, ale będzie on dystrybuowany w stacjach ratownictwa medycznego w całym kraju – obiecał wiceminister Kraska.

– Bardzo się cieszę, że do Podkarpacia przybyła tak zacna delegacja i, że do naszych stacji pogotowia ratunkowego trafi specjalistyczny sprzęt medyczny - mówił Radosław Wiatr, wicewojewoda podkarpacki. - Podkarpacie to region, gdzie od początku kryzysu humanitarnego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, przybyło blisko 2 miliony uchodźców.

W Rzeszowie arabskiego darczyńcę reprezentował sam dyrektor Centrum, dr Abdullah Al-Rabeeah. Podziękował w imieniu saudyjskiego rządu za taką postawę Polski oraz Polaków .

– Chciałbym podziękować polskim władzom za szybką reakcję oraz za to, że pomoc była natychmiastowa. Łączy nas z Polakami chęć pomocy innym. Jest to widoczne w reakcji naszego narodu i narodu polskiego na cierpienie.

Uczestnicząca w uroczystościach Paloma Cuchi, dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, przypomniała, że w Rzeszowie działa zespół WHO.

– Cieszę się bardzo, że jako WHO mogliśmy wspomóc proces organizowania tej pomocy, tak aby trafiła do miejsc, gdzie jest najbardziej potrzebna – przekonywała dyrektor warszawskiego oddziału WHO.

„Po zakończeniu konferencji, dyrektorzy podkarpackich stacji pogotowia ratunkowego otrzymali symboliczne stetoskopy, które stanowią zapowiedź realizacji zakupów z wykorzystaniem środków KSrelief oraz WHO. W trakcie swojej wizyty na Podkarpaciu, wiceminister Waldemar Kraska zapoznał się z funkcjonowaniem Podkarpackiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, odwiedził także dyspozytornie medyczną. Wiceminister spotkał się także z ratownikami z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego W Rzeszowie. Ostatnim punktem wizyty w regionie było spotkanie z przemyskimi ratownikami medycznymi, w którym uczestniczyli także przedstawiciele fundacji KSrelief oraz Światowej Organizacji Zdrowia” – poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Minister zdrowia dyrektorowi WPR w Katowicach

20 września 2022

Od Areospace Industries za istotny wkład...

19 września 2022

I taka statuetka też do nas trafiła

19 września 2022

Od przemyskiego Pogotowia - dziękujemy

19 września 2022

Premier do uczestników XIX Mistrzostw Polski...

19 września 2022

Marszałek Sejmu do uczestników i organizatorów XIX Mistrzostw...

14 września 2022

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022