Start Aktualności Piknik integracyjny – spotkanie ze sportem, rozrywką i medycyną

Piknik integracyjny – spotkanie ze sportem, rozrywką i medycyną

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 3 sierpnia 2022

Fot.: UMWŚ

Od 12:00 (do 18:00) dostępne dla wszystkich i za darmo

W sobotę (6 sierpnia) Stadion Śląski zamieni się na jeden dzień w centrum światowej lekkoatletyki. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, który w 2022 roku po raz pierwszy wstąpił do elitarnego cyklu Diamentowej Ligi. Tym zawodom towarzyszy Lekkoatletyczny Pikniku Integracyjny przy Stadionie Śląskim.

A jak piknik, to i atrakcje. Dla wszystkich miłośników sportu, bez względu na ich wiek. Teren między stadionowymi bramami o numerach 3, 4 i 5 został podzielony na trzynaście stref tematycznych. Od 12:00 (do 18:00) dostępne dla wszystkich i za darmo. A co w strefach? Podajemy za stroną internetową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (w skrócie).

STREFA LEKKOATLETYCZNA
Młodzi sportowcy będą mogli sprawdzić się w biegach na 30 metrów i na 30 metrów przez płotki. Będzie można spróbować, m.in., swoich sił w pchnięciu kulą.

STREFA ANIMACJI DLA DZIECI
W tym miejscu dzieci wraz z rodzicami będą wykonywać transparenty kibica z rysunkami i hasłami dopingującymi swoich ulubionych sportowców.

STREFA INTEGRACYJNA
Każdy kibic będzie mógł osobiście poznać sportowców z niepełnosprawnościami i zobaczyć jak wyglądają ich treningi. W strefie integracyjnej odbędą się pokazy sportów osób z niepełnosprawnościami: goalball (piłka dźwiękowa) – gra drużynowa przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących oraz pokaz walki szermierczej na wózkach inwalidzkich, będą także przedstawiciele kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów.

STREFA ZABAW
Ta strefa to ogromny plac zabaw z bezpłatnymi atrakcjami, zarówno dla dzieci mniejszych jak i większych. Będzie można skakać i bawić się na ogromnych dmuchańcach takich jak: zamek, tygrys-skakaniec, 9-metrowa zjeżdżalnia, a także wziąć udział w walce gladiatorów w Dmuchanym Koloseum. Będzie też żywa wersja piłkarzyków stołowych na dmuchanym boisku.

STREFA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI
To wspaniałe miejsce dla miłośników wszelkich gier komputerowych. Strefa wirtualnej rzeczywistości: będzie można wirtualnie wejść na 80. piętro wieżowca i przejść po desce strachu wysoko nad ruchliwą ulicą. To i kilkanaście innych atrakcji powinno skusić każdego.

STREFA ReShape FITNESS
W tej strefie atrakcje będą zmieniać się jak w kalejdoskopie. ReShape przygotował mnóstwo wrażeń. M.in. będzie można skonsultować się na dowolny temat sportowo-dietetyczny ze specjalistami, zbadać skład swojego ciała. Będą pokazy fitness, strefa z EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej oraz strefa testów wydolnościowych. W konkursie zumby przewidziane są cenne nagrody.

STREFA ZDROWIA
Uczestnicy pikniku będą mogli uzyskać fachowe porady dietetyka i skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w mobilnym gabinecie okulistycznym.

STREFA FUNDACJI NASZPIKOWANI
Można będzie się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku, a tym samym zadeklarować chęć pomocy dla osób chorych na nowotwory krwi i potrzebujących przeszczepienia.

Nad bezpieczeństwem uczestników sobotniej imprezy czuwać będą służby ratunkowe, w tym również ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022

Za pomoc w organizacji pielgrzymki

28 lipca 2022

Od Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

28 lipca 2022

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa dziękuje za pomoc...

4 lipca 2022

Proboszcz chorzowskiej parafii dziękuje Arturowi Żurkowi...

4 lipca 2022

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 czerwca 2022

Podziękowanie dla Anny Warchoł

10 czerwca 2022