Start Aktualności Nasze karetki przewiozły rannych żołnierzy ukraińskich

Nasze karetki przewiozły rannych żołnierzy ukraińskich

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 29 lipca 2022

Fot.: FB Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek ocenił akcję jako sprawnie i szybko przeprowadzoną

Informacje o medycznym transporcie z Ukrainy były utajnione. O tym, że do Katowic przyjedzie (28 lipca) pociąg z rannymi ukraińskim żołnierzami wiedzieli tylko ci, którzy mogli o tym wiedzieć, bo uczestniczyli w akcji przyjęcia rannych. W akcji uczestniczyły zespoły transportu sanitarnego WPR w Katowicach.

14 rannych żołnierzy z Ukrainy trafiło dziś po godz. 19:00 do naszego województwa” – zakomunikował na swoim oficjalnym facebookowym profilu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. „Przyjechali specjalnym pociągiem, przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia, z Przemyśla do Katowic. Zatrzymał się on na peronie piątym, na którym czekaliśmy w pełnym pogotowiu z wszystkimi służbami” – zrelacjonował wojewoda. „Żołnierze są w różnym stanie, wśród nich są osoby ciężko ranne i które trzeba było przetransportować na noszach z wagonu do karetek”. Wojewoda śląski podkreślił: „Każdy z pacjentów został profesjonalnie zaopiekowany przez medyków oraz kadrę Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Ukraińscy żołnierze trafili do szpitali na terenie naszego regionu, gdzie będą dochodzić do zdrowia”.

Jarosław Wieczorek ocenił akcję jako sprawnie i szybko przeprowadzoną „dzięki współpracy i zaangażowaniu” Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Szpitala MSWiA w Katowicach, Policji Śląskiej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Służby Ochrony Kolei #SOK, żołnierzy Wojsko Polskie oraz wolontariuszy „za co wszystkim bardzo dziękuję”.

Pociąg humanitarny dowiózł rannych żołnierzy wcześniej do Krakowa. Wraz z nimi do Polski przyjechali ich opiekunowie. Z Katowic pociąg medyczny pojechał do Warszawy.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022

Za pomoc w organizacji pielgrzymki

28 lipca 2022

Od Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

28 lipca 2022

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa dziękuje za pomoc...

4 lipca 2022

Proboszcz chorzowskiej parafii dziękuje Arturowi Żurkowi...

4 lipca 2022

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 czerwca 2022

Podziękowanie dla Anny Warchoł

10 czerwca 2022