Start Aktualności Na budowie stacji pogotowia w Mysłowicach

Na budowie stacji pogotowia w Mysłowicach

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 28 lipca 2022

Fot.: Patryk Pyrlik

Działkę pod budowę przekazało nam miasto

Dwa mysłowickie zespoły wyjazdowe Państwowego Ratownictwa Medycznego w ciągu niespełna półtora roku przeniosą się do własnej, nowoczesnej siedziby – komunikowało slaskie.pl w lutym 2022 r., na okoliczność podpisania umowy i przekazania przez gminę placu budowy pod nową stację Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęto się 25 lutego. Stacja powstaje w sąsiedztwie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, kosztem 4,7 mln zł (z budżetu samorządu wojewódzkiego i WPR). Działkę pod budowę przekazało nam miasto. Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec czerwca 2023 r.

W nowym budynku będą pomieszczenia wypoczynku dla ratowników, węzły sanitarne wraz z szatniami, świetlica z jadalnią, pomieszczenie ze stanowiskiem komputerowym, podręczny magazyn leków, dwa garaże wraz z węzłem sanitarnym do dezynfekcji, pomieszczenia do przechowywania tlenu medycznego i odpadów medycznych. Obiekt wyposażony zostanie w instalację fotowoltaiczną.

Gdy już SPR w Mysłowicach zacznie funkcjonować, to przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu będzie tu pracować 7- 8 osób. Na razie tylko budowlańcy i architekci widzą nową jakość, taką jaką ona będzie za niespełna rok. W tym budynku pracownicy będą mieli tzw. warunki sanitarne i socjalne do pracy, na wysokim poziomie.

Obecnie dwa ZRMY-y stacjonują w Mysłowicach w pomieszczeniach wynajmowanych od Mysłowickiego Centrum Zdrowia, zlokalizowanych, w budynku po… prosektorium. I jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to już latem roku 2023…

 

Zdjęcia w galerii: Patryk Pyrlik.

 

 

GALERIA (zdjęć: 10)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022

Za pomoc w organizacji pielgrzymki

28 lipca 2022

Od Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

28 lipca 2022

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa dziękuje za pomoc...

4 lipca 2022

Proboszcz chorzowskiej parafii dziękuje Arturowi Żurkowi...

4 lipca 2022

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 czerwca 2022

Podziękowanie dla Anny Warchoł

10 czerwca 2022