Start Aktualności Suszec - nowe miejsce stacjonowania dla naszych ratowników

Suszec - nowe miejsce stacjonowania dla naszych ratowników

Patryk Pyrlik

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 25 lipca 2022

Fot.: Patryk Pyrlik

Siedem dni w tygodniu dwóch ratowników medycznych gotowych jest nieść pomoc jej potrzebującym

Z inicjatywy marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, przy wsparciu wójta gminy Suszec Mariana Pawlasa ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zyskali nowe miejsce stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Nasi ratownicy dzięki tej dodatkowej lokalizacji szybciej dotrą do potrzebujących pomocy. Na co dzień stacjonuje tutaj jeden Zespół Ratownictwa Medycznego. Pamiętajmy, że jest to inwestycja dla naszego wspólnego dobra, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

– Troska o zdrowie mieszkańców województwa jest jednym z naszych priorytetów. Są to inwestycje i projekty realizowane na różnych poziomach. Warto przypomnieć, że w czasie pandemii COVID-19 wsparliśmy szpitale przeznaczając na ten cel ponad 320 mln zł. Ważne są jednak także zadania lokalne, czego przykładem będzie nowy punkt stacjonowania ZRM zlokalizowany w Suszcu. Ważne, by pomoc dotarła szybko. Do mniejszych gmin trzeba często dotrzeć z dużych ośrodków. Utworzenie stacji, w której będą dyżurować na stałe ratownicy medyczni sprawi, że wśród mieszkańców wzrośnie poczucie bezpieczeństwa – przekonuje marszałek Jakub Chełstowski.

– W ratownictwie medycznym liczyć się czas. Często o ludzkim życiu decydują sekundy. Nowa lokalizacja wpłynie także korzystnie na komfort pracy ratowników. Dziękuję marszałkowi województwa za tę inicjatywę. Jej realizacja jest niezwykle ważna zwłaszcza dla lokalnej społeczności – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W budynku Urzędu Gminy w Suszcu przy ul. Lipowej 1 przez całą dobę, siedem dni w tygodniu dwóch ratowników medycznych gotowych jest nieść pomoc jej potrzebującym. Mają oni do dyspozycji znakomicie wyremontowane pomieszczenia, które z pewnością poprawią ich komfort pracy.

GALERIA (zdjęć: 9)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022

Za pomoc w organizacji pielgrzymki

28 lipca 2022

Od Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

28 lipca 2022

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa dziękuje za pomoc...

4 lipca 2022

Proboszcz chorzowskiej parafii dziękuje Arturowi Żurkowi...

4 lipca 2022

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 czerwca 2022

Podziękowanie dla Anny Warchoł

10 czerwca 2022