Start Aktualności Adam Niedzielski z wizytą w tarnogórskiej przychodni zdrowia

Adam Niedzielski z wizytą w tarnogórskiej przychodni zdrowia

JB

DLA PACJENTÓW | 19 lipca 2022

Fot.: Jacek Boroń

Minister zdrowia przyjechał (18 lipca) do Tarnowskich Gór. Na okoliczność wprowadzonej 1 lipca reformy POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) dotyczącej m.in. takich przychodni, jak Bi-MED. Takie gminne przychodnie, jak ta, którą odwiedził minister Niedzielski, w ramach reformy, mają oferować więcej badań diagnostycznych. 

Adam Niedzielski stwierdził, że ta reforma była wyczekiwana przez pacjentów. Zauważa wyraźny wzrost zainteresowania ze strony pacjentów dodatkową diagnostyką. Potwierdził to właściciel Bi-MEDu, dr n. med. Wojciech Buchalski, dziękując ministrowi za przyjazd do Tarnowskich Gór.

W trakcie krótkiej rozmowy, którą przeprowadził przed briefingiem prasowym z szefem resortu, przekazał uwagi oraz oczekiwania ze strony lekarzy i pielęgniarek pracujących w POZ-tach.

– Liczę, że te uwagi zostaną rozważone przez Ministerstwo Zdrowia. Chcemy więcej pacjentów badać, a nie tylko ich leczyć – stwierdził dr Bichalski.

W konferencji prasowej ministra Niedzielskiego uczestniczyła też posłanka Barbara Dziuk (PiS), zasiadająca m.in. w sejmowej komisji zdrowia. Pozytywnie oceniła, reformę POZ, dającą jej pacjentom dostęp do szerszej diagnostyki. Do dyspozycji dziennikarz byli również: prezes NFZ Filip Nowak oraz II wojewoda śląski Robert Magdziarz.

Dziennikarka TVN24 zapytała ministra o decyzję w sprawie szczepień w Polsce czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 osób powyżej 60. roku życia. – W tej chwili prowadzimy konsultacje z Radą ds. COVID-19, która ma jutro (19 lipca – wpr.pl) posiedzenie i też zespół ds. wakcynacji przy ministrze zdrowia wyda w tym tygodniu opinię. Tutaj chciałbym zadeklarować, że w czwartek (21 lipca – wpr.pl) najprawdopodobniej ogłosimy decyzję. Oczywiście, o ile wszystkie opinie będą pozytywne – odpowiedział Adam Niedzielski dziennikarce TVN24.

Lokalny dziennikarz zapytał ministra zdrowia o nadmiarową liczbę zgonów w czasie pandemii. Dodatkowo, jakaś pani, być może przygodnie obserwująca konferencję, coś wspomniła o związkach epidemii z eksperymentami na dzieciach, stwierdzając, że w czasie pandemii zmarło więcej osób niż podczas II wojny światowej.

Zareagował na to rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz:

– Co do zgonów odsyłam na stronę internetową Ministerstwa Zdrowia. Jeżeli chodzi o pytanie, to szanowna pani redaktor... Do tej pory myślałem, że nie ma głupich pytań, że są tylko głupie odpowiedzi. Muszę zmienić zdanie – stwierdził rzecznik i zakończył spotkanie Adama Niedzielskiego z mediami.

 

 

czytaj też:

Wieści

EKG w praktyce ZRM

5 grudnia 2022

Ostatnie wideo

Podziękowania

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022

Podziękowania od PCK dla ratowników WPR

21 października 2022